Wpis z mikrobloga

Wszystkim którzy ostatnio trzymali kciuki za #piesmisiek i jego zabieg usunięcia zębów bardzo dziękuję bo sam zabieg przeszedł pomyślnie. Niestety Misio prawdopodobnie w wyniku narkozy stracił całkowicie słuch. (,)
Nie ma niestety badań prowadzonych w tym kierunku, ale po przekopaniu połowy internetu widać, że Misio nie jest jedyny i jest związek pomiędzy narkozą przy zabiegach z zębami, a całkowitą lub częściową utratą słuchu po wybudzeniu z narkozy. Sporo ludzi szuka informacji na ten temat - pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś to przebadają i zmniejszą to ryzyko.
Misio radzi sobie dzielnie, nas czeka nauka życia z głuchym psem i będzie git (ʘʘ)
Jeśli ktoś z was zna podobne przypadki to będę wdzięczna za info.
#pies #pokazpsa
kicioch - Wszystkim którzy ostatnio trzymali kciuki za #piesmisiek i jego zabieg usun...

źródło: comment_16341520876JBhRE086jYDf4aeKFqqAF.jpg

Pobierz
  • 16
@kicioch: trzymaj się piesku! Głuchy pies teraz to nie koniec świata. Są obroze wibracyjne (nie mylić ze wstrząsami xD takie są dla złych ludzi) psiaka można uczyć gestów które zastępują komendy. Jest dużo informacji na internecie o tym jak żyć z głuchym psem. Dużo wytrwałości dla was i dla pieska ;)
@balbezaur: Jak szukałam informacji to widziałam, że u kotów też to występuje, ale nie wiem na ile w tym prawdy

@balbezaur: niestety ale to pies którego ze snu budził dźwięk domofonu w tv, nie mówiąc już o domofonie lub dzwonku do drzwi w naszym mieszkaniu - obecnie możesz dzwonić bez przerwy i jest zero reakcji :(
@Morus123: Wziewna, ale z tego co czytałam to jest mała zależność z samą narkozą i jej składnikami, a bardziej z układem żuchwy podczas zabiegu i przepływem krwi w obrębie uszu. Nadal jest jednak za mało danych by mieć jakąkolwiek pewność.
@kicioch: hej, moja piesia również straciła słuch, ale nie wpadliśmy na pomysł, ze mogłoby to być związane z narkozą! natomiast zauważyłam u niej napady padaczkowe po zabiegu z narkoza, które zdarzały się coraz rzadziej wraz z upływem czasu od zabiegu, także obserwuj swojego pieseczka bacznie ! pogłaszcz ode mnie ()