Wpis z mikrobloga

@kerdian: jechać do biura żeby tylko siedzieć przed kompem i wracać... no tak... nie wiesz dlaczego ludzie preferują pracę zdalną... To zależy od pracy, jak ktoś jest programistą czy adminem to mu wisi skąd pracuje i tak. Jak ktoś musi się spotykać z innymi ludźmi to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@kerdian: no a kto ci każe w domu siedzieć przy jednym biurku cały czas? dzisiaj, szczególnie w IT, dominuje zadaniowy tryb pracy a nie kierat "od do". Oczywiście skoro piszesz, że masz 15minut piechotą do biura to pewnie masz mieszkanie a nie dom co wiele zmienia. Ja mam wg google maps piechotą prawie 4 godziny (autem 20-30minut) więc jest to zasadnicza różnica.
  • Odpowiedz
@kerdian: tylko praca zdalna. Wydzielasz sobie strefę "pracy" w mieszkaniu/domu i starasz się nie robić prywatnych rzeczy w tej strefie ani zawodowych w strefie prywatnej. Ale dzięki pracy z domu oszczędzasz czas na dojazdy, czas na przygotowanie, nie musisz użerać się z ludźmi jak masz gorszy dzień. Dzięki temu, że pracuje z domu mogę sobie rano pójść na siłownie o 5:30 i idealnie wrócić o 7:30, na szybko się ogarnąc, zjeść
  • Odpowiedz
@kerdian:
+ co najmniej 1-1,5h oszczędności na czasie jazdy
+ nikt nie zawraca mi dupy co chwilę
+ nie ma hałasu z open space i ciągłego szukania salek do rozmów, których potrafię mieć po kilka h dziennie
+ oszczędność na paliwie przy minimalnym wzroście opłaty za prąd
+ wstaję 10 minut lub mniej przed rozpoczęciem pracy a nie ~40 min gdzie muszę się wybrać i dojechać
+ biuro jest otwarte -
  • Odpowiedz