Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do profesjonalnych programistów i pozostałych ludzi, którzy siedzą w #programowanie. Jestem na studiach i miałem styczność z różnymi językami programowania i technologiami: C, C++, C#, Java, Python, PHP, Javascript/Typescript, R, SQL. Szczerze mówiąc nadal nie potrafię znaleźć tego właściwego języka, który będzie moim głównym. W każdym po trochu dziubałem czy to mały projekt czy małe zadania uczące składni i elementów języka.

Chciałbym wybrać 1 język, przerobić jakiś kurs lub książkę od deski do deski i rozwijać się w konkretnym kierunku. Najbardziej myślałem o C# i #dotnet, ale ostatnio czytałem o zmianach mających pojawić się w .NET6 i martwie się w jakim kierunku to zmierza. Ludzie narzekają na zmiany, które osobiście również nie podobają mi się. Dobrymi przykładami mogą być domyślne templatki, które nie mają jawnej definicji metody Main() czy zamieszanie wywołane zmianami namespace'ów, ponieważ będzie co najmniej kilka sposobów na korzystanie z nich. Przez te zmiany nie wiem czy C# będzie dobrym wyborem, ale z drugiej strony odbiłem się od Javy, która wydaje się za stara i kojarzy z początkiem XXI wieku. Jednak w Javie tworzone są aplikacje enterprise, big data, Java ponoć ma lepsze środowisko, różne języki jak Kotlin czy Scala, ale z drugiej strony znowu jest hejt na Oracle, trzeba kombinować z różnymi wersjami JVM i nie ma takiej prostoty jak w przypadku .NET.

Pomimo, że miałem styczność z różnymi technologiami to nadal nie mam dużego doświadczenia i np. nowe zmiany w .NET6 wydają mi się nieintuicyjne, a komentarze od innych osób również mnie w tym uświadamiają. Nie wiem co mam robić, bo bardzo chciałbym na poważnie nauczyć się jakiegoś języka, najlepiej takiego wspierającego obiektowność i statyczne typowanie. C# wydawał się świetny, ale te nowe zmiany jakoś mnie zniechęciły...

Co byście zrobili na moim miejscu a może na czym powinienem się skupić skoro w głowie mam takie a nie inne myśli?

#naukaprogramowania #programownie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6166051b820612000adc7c0b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 41
raczej jestem przeciętny i nastawiam się na wymienione przez was klepanie i 90% aplikacji IT, ponieważ ekspertem raczej nie zostanę. Mam kolegę, który programuje od 12 roku życia, siedzi w świecie embedded i bardzo dobrze zna C i widać, że to prawdziwy pasjonat.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak chodzi o robienie kariery w branży to nie jest aż tak istotne, możesz być przeciętny i zarabiać 15k a możesz być zajebistym pasjonatem ale wyglądającym jak