Wpis z mikrobloga

@Bestia_z_Wadowic_37: Zaległe wypłaty? Bezpłatne nadgodziny? xD
Ktoś tu wybrał jakiegoś małego janusz-gejmsa xD

Niskie zarobki - narzekałem trochę na swoje zarobki na początku, ale obecnie zarabiam nie gorzej niż inni programiści. Spokojnie można zarabiać 15k-30k pracując dla polskich gamedevowych firm jako zwykły senior. Trzeba tylko dobrze wybrać firmę i nie iść w spółki playwaya zarządzane przez ludzi świeżo po studiach.

Bezpłatne nadgodziny i zaległe wypłaty - nigdy mi się to nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Bestia_z_Wadowic_37: niestety tak właśnie jest bo ludziom zależy - to na podobnej zasadzie na jakiej działają januszeksy z załogą, która da sobie zrobić wszystko bo "dobrze że robota jest". W większości innych gałęzi ludziom nie zależy i mają serdecznie w dupie czy będą pisać system typu A w firmie B lub C więc pracodawca musi się starać no i mamy programistów15k itp

Czy należy za to winić programistów gamedev? Oczywiście nie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@MichalPypek: no mówiąc krótko musisz być seniorem i to takim, który może sobie przebierać w firmach ( ͡° ͜ʖ ͡°) to teraz spróbuj oszacować ilu jest takich ludzi w Polsce biorąc pod uwagę liczbę firm (szczególnie tych dużych) tworzących gry i jak trudno dojść dziś do tego poziomu komuś na początku swojej ścieżki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tymczasem klepanie CRUDów w korpo wygląda
@powaznyczlowiek: Wiesz- w sumie się zgodzę, ale nie do końca... Sam nie jestem w branżuni, ale mam dobrego w niej kumpla. Pracował przy grze w firmie na T i kończącej sie na echland ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie możesz przy tak dużym projekcie uważać go za "swoją" grę... Z wielu powodów- między innymi dlatego, że pracuje przy niej ogrom ludzi, często też kilka tygodni Twojej pracy pewnego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dyzmund: oczywiście że uważasz - znam ludzi z tej samej firmy, którzy nie odchodzili tylko żeby doczekać do releasea i żeby ich nazwiska nie zostały wykreślone z napisów końcowych (sprawdź sam ile trwają creditsy w grach AAA tego studia ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@Bestia_z_Wadowic_37: akurat w temacie dzisiejszy post z reddita: Got an offer of my dream job, but the contract states that any stuff I make outside of work belongs to the company. Game dev is very important for my mental health. What do I do?
W innych gałęziach IT po pierwsze to mało kiedy widuje się takie warunki (przynajmniej ja nie widuję), a po drugie programista po zobaczeniu takiego zapisu odwróciłby się