Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak dziecięciem/młodzieżą byłem to podróż do #wroclaw z południa #dolnyslask to była wyprawa na pół dnia. Pociąg momentami jechał 20-30km/h i nikt normalny nie brał pod uwagę #pociagi na tej trasie. Jak studiowałem na wschodzie polski to klasycznie było do wrocka autobusem albo samochodem i dopiero potem jako tako koleją się jechało dalej.
Dlatego mega się cieszę i korzystamy (razem z różową i #dzieci ) z kolei jak chcemy zrobić sobie wypad do wro to tylko pociągiem. Pomijając katastrofalne zakorkowanie A4, jest po prostu wygodniej.
Kurła zaczęło to brzmieć jak propagandowy wpis za 60gr opłacony przez KD xD
Ale obczajcie to: o 8 rano wyjechaliśmy z #walbrzych, o 9 byliśmy na miejscu, potem do ogrodu botanicznego, bąki coś niedomagały, więc szybciej wróciliśmy wcześniej i o 13 byliśmy w domu. Jak dla mnie to osom (ʘʘ)
Pobierz
źródło: comment_1634101673gTYN8NKdAMLhOSNPRh46nw.jpg
  • 63
@Dare: Robocza wersja rozkładu jazdy według rzecznika prasowego KD zakłada 10 połączeń dziennie (źródło). Chociaż nie jest to jakaś zawrotna liczba - samych Polbusów do Sobótki jest około 30 dziennie (końcówka trasy dzieli się na 20 do Zachodniej i 10 do Sulistrowiczek).
@acidd: Wałbrzych jak Wałbrzych, ale kiedyś jazda pociągiem z Jeleniej Góry do Wrocka to był horror. Szczególnie jak się przejeżdżało właśnie przez Wałbrzych i to w nocy, pociąg zwalniał bo zakręty i kopalnie a za oknem jakieś ognie piekielne, nie wiem czy to jakieś koksownie czy co ale to wyglądało jak wnętrza piekieł.
@golon93 Pesa dart może być maksymalnie rozpedzana do 160kmh a z doświadczenia wiem że jeździ około 140 najczęściej a to już jest IC więc nie wiem czy porównanie aż tak z dupy
@HPLC: a #!$%@? może jechać 250 km/h, tylko co z tego, jeśli OP pisze tutaj o kolei regionalnej, nie krajowej. IC i PLK to syf, szczególnie za rządów Jedynej Słusznej Partii.

@kipowrot: pociąg Legnica - Wrocław, najszybszy robi trasę z centrum do centrum w 39 min, a to tylko dlatego, że ma kilka postojów po drodze. Dawaj, zrób to samochodem szybciej niż w 1h10min (poza szczytem) xD
@golon93 tak, no jeśli centrum do centrum, ale jeszcze z domu trxeba dotrzeć i nie zawsze się jedzie do ścisłego centrum. No chyba, że Wrocek jest zakorkowany zawsze cały ( ͡º ͜ʖ͡º)
@golon93 a ja napisałem w pierwszym poście o krajowej, zacznij czytać bardziej ze zrozumieniem albo mniej dosrywaj się do tego co ktoś pisze. Tak apropo Pendolino to w Polsce nie jeździ szybciej niż 200kmh a ja osobiście nie przypominam sobie żebym widział na wskazaniu więcej niż 180kmh a to i tak rzadko
@acidd: Dolny Śląsk to jest inny stan umysłu, w sensie pozytywnym. Nawet urzędy lepiej tam działają, szanują pieniądze. Kupiłem w Świeradowie apartament jakiś czas temu, oczywiście zapomniałem o podatku od nieruchomości. Dostałem z Urzędu Miasta miły mail w rodzaju: "hola hola, obywatelu, kozacko, że kupiłeś, wpłać podatek i jest git." Zadzwoniłem zdziwiony, że nie polecony za potwierdzeniem odbioru za 10 zeta, a miła Pani mi mówi, że oni tam umieją liczyć
nie domu, zakup opału i opłaty rachunków. Dodam jeszcze, że mieszka ona z swoją matką w tym domu, obie k


@acidd:
@kanciak12: i co najważniejsze w niektórych intercity potrafi śmierdzieć moczem z toalet na połowę pociągu :/
@kipowrot: no jest zakorkowany xD Tak jak cała A4 między Lca a Wro.

@HPLC: piszesz o krajowej, ale smucisz się na zdjęcie OPa, które dotyczy prędkości w kolei lokalnej. Ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale to nie jestem ja.