Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak dziecięciem/młodzieżą byłem to podróż do #wroclaw z południa #dolnyslask to była wyprawa na pół dnia. Pociąg momentami jechał 20-30km/h i nikt normalny nie brał pod uwagę #pociagi na tej trasie. Jak studiowałem na wschodzie polski to klasycznie było do wrocka autobusem albo samochodem i dopiero potem jako tako koleją się jechało dalej.
Dlatego mega się cieszę i korzystamy (razem z różową i #dzieci ) z kolei jak chcemy zrobić sobie wypad do wro to tylko pociągiem. Pomijając katastrofalne zakorkowanie A4, jest po prostu wygodniej.
Kurła zaczęło to brzmieć jak propagandowy wpis za 60gr opłacony przez KD xD
Ale obczajcie to: o 8 rano wyjechaliśmy z #walbrzych, o 9 byliśmy na miejscu, potem do ogrodu botanicznego, bąki coś niedomagały, więc szybciej wróciliśmy wcześniej i o 13 byliśmy w domu. Jak dla mnie to osom (ʘʘ)
acidd - Pamiętam jak dziecięciem/młodzieżą byłem to podróż do #wroclaw z południa #do...

źródło: comment_1634101673gTYN8NKdAMLhOSNPRh46nw.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@acidd: nie wspominajac o kosztach. Autem z Zielonej Gory do wrocka musze za 300 zl zatankowac i czasami 40 min jechac przez sam wroclaw. Pociągiem? Znizka niepelnosprawnego, zona jako opiekun i 60 zl w obie strony + tramwaje za darmo z dworca do tesciowej jada 15 minut. Polecam kazdemu
  • Odpowiedz
@acidd ani razu nie stałem na a4, poza jednym razem 10 lat temu jak się spieszyliśmy na lotnisko.
Z Bolkowa do Wrocławia droga zajmuje mi ok
50 minut, jak się chce i ma się czym to w 40 minut. A to dalej niż z Wałbrzycha i wygodniej swoim autem niż pociągiem i jedziesz kiedy tylko chcesz
  • Odpowiedz
@acidd: a wg mnie kolej w Polsce to nieporozumienie.
120kmh w dzisiejszych czasach to tak jakby się chwalić dziś przyspieszeniem poloneza. Nie mam żadnych zniżek wiec podróż intercity jest już dla mnie nieopłacalna jeśli mam chociaż 2 osoby w aucie. Do tego trzeba doliczyć przejazdy na miejscu-taxi, bolt czy zbiórkom wiec finansowo auto wygrywa. Znad morza do Częstochowy wracałem prawie 8h wiec czasowo tez słabo. No i jesteś uzależniony od
  • Odpowiedz
120kmh w dzisiejszych czasach to tak jakby się chwalić dziś przyspieszeniem poloneza


@kanciak12: tak zgadza się, może to nie wybrzmiało odpowiednio mocno, ale chciałem bardziej zaznaczyć o postępie w porównaniu do moich lat młodości ( ͡º ͜ʖ͡º)

Długo, długo też wolałem wszędzie się bujać samochodem, ale jednak nam się zmieniło postrzeganie m.in. z powodu dzieci. Jest im wygodniej podróżować pociągiem bo mogą sobie pochodzić.
  • Odpowiedz
południa #dolnyslask to była wyprawa na pół dnia.


@acidd: nie z południa, a z Wałbrzycha xD. Dzierżoniów, Kłodzko, Ząbkowice, Bielawa itd. miały/mają PKSy i innych przewoźników, którzy dalej jadą szybciej, niż KD. Jedyny plus KD to to, że jest wygodniej.
  • Odpowiedz
@Ogau: kiedyś mieszkałem w okolicach Kamiennej Góry więc wyjazd był z Sędzisławia ew. z kamiennej, więc było trochę dłużej xD
  • Odpowiedz
przewozy regionalne ?


@bsl: koleje dolnośląskie, ja wiem czy one regionalne? no chyba tak, ale nie wiem jaka jest definicja kolei regionalnych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@acidd: ja często korzystam z trasy Wrocław<->Kato. Intercity. Równe 2H jazdy. Bilet 30kilka zł. Nie widzę sensu pchania się samochodem/busem jeżeli na prawdę nie muszę. Pociągi praktycznie co półtorej godziny na tej trasie.
  • Odpowiedz
@klokupk: 50 min jazdy po polskich drogach potrafi mocno dać popalić, szczególnie ten odcinek A4 i słynny już węzeł Kostomłoty. Przydrożnych krzyży też nie brakuje na tym odcinku. Później jeszcze szukanie parkingu jak nie masz wykupionego. Naprawdę wolę w tym czasie poczytać sobie coś w pociągu ...
  • Odpowiedz
@acidd: O ile kocham jeździć koleją o tyle nigdy nie rozumiałem jak ludzie mogą mówić że to wygoda, tym bardziej porównując do auta
Koleją dojedziesz na dworzec a potem radzisz sobie sam i jesteś skazany na jeżdżenie oszczanymi tramwajami albo jak wracasz z jakiegoś koncertu to autobusem pełnym patusów
Kolej w moim sercu ale do auta pod względem komfortu jest brak porównania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@acidd: Sam mam calkiem dobra sluzbowa Honde. Ale do Warszawy, jakies papiery zalatwiac to tylko pociagiem. W jedna osobe nawet taniej, a prxynajmniej mnie tirowcy co chwile nie probuja #!$%@? na drodze. Polecam.
  • Odpowiedz
co polecasz zrobić by dostać zniżkę ktora polecasz? Wiem że w PUPie depresję jako niepełnosprawność widzą, ale nie wiem czy na zniżki się kwalifikuje.


@GrallStar: Możesz się zatrudnić na kolei i jeździć jeszcze taniej. W dwie strony zapłacisz 13zł. lub 4.40 jeśli wybierzesz PR
  • Odpowiedz