Wpis z mikrobloga

@vieveble: te kasy z wagą są dla flegmatyków, którzy skanują jeden artykuł na dwie minuty. Jak chcesz szybko opędzlować powiedzmy pełen plastikowy koszyk to prędzej czy później zglupieje.

System antykradzieżowy oparty o ważenie produktów to nieporozumienie, bo umówmy się, ale złodziej znający mechanikę działania kupi najdroższą kawę jako ziemniaki i tylko odrobina pecha sprawi, że wpadnie.

Dotyczy każdego marketu z kasami samoobsługowymi. Znam dosłownie jeden sklep gdzie nie ma wag na
@robert5502 ja nie wiem co wy robicie przy tych kasach xd osobiście nigdy nie miałem z nimi problemu a na mirko ciągle czytam że są #!$%@? i potrzebne informacje


@vieveble: bo to zależy po pierwsze od typu kas - Biedronkowe NCR są #!$%@?,. a po drugie od tego jak są "zajechane" (waga też wymaga kalibracji itd.), no i po trzecie od typów produktów. Są niektóre, które za każdym razem przy kasowaniu
@vieveble: W biedrze mieli swego czasu problem z monsterami. Złą wagę ustawili i za każdym razem wolało o kogoś z obsługi. Teraz jest ok. Zawsze jak jest możliwość to korzystam z samoobsługowych (carrefour, lidl, kaufland i biedronka) i tylko w biedronce zdążają się jakieś problemy.
Kasa samoobsługowa w Decathlonie > długo nic > Kasa samoobsługowa w Auchan > znowu długo nic > Lidl > Biedronka.

Decathlon to inny rodzaj produktów więc magia z odkładaniem przedmiotu do pojemnika bez skanowania nie przejdzie w sklepie spożywczym. Auchan ma wg mnie najlepsze kasy, nie pamiętam kiedy ostatnio musiała podejść obsługa do mnie. W pozostałych prawie zawsze a to się waga nie zgadza a to czegoś nie da się znaleźć w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@robert5502: są #!$%@?ące, chociaż działaja nawet całkiem spoko. Największym problemem kas w biedrze jest brak obsługi. W mojej chyba nigdy nie spotkałem się z sytuacja, że był oddelegowany pracownik tylko do kas samoobsługowych. Zawsze trzeba się prosić żeby ktoś zszedł z kasy, przylazł i poklikał (a przy kasach wiadomo, kolejki...)
@vieveble:

Wczoraj rozsypał się system w biedronce (coś jak niebieski ekran windows).

Poza tym:
- zła kalibracja wagowa (np. skasowano 2 pietruszki, wrzucono do strefy i system przyjął je jako rzecz nieuprawnioną)
- mało miejsca (jak masz więcej gabarytów to nie mieścisz w strefie pakowania)
- nie kupisz alkoholu bez obsługi
- nie postawisz kartonu do pakowania (ja osobiście preferuję zużyte kartony zamiast siatek)
i pewnie sporo innych

@RuskiMaszynista:
zgrzewkę
@vieveble: No to się nieźle uchowałeś. Ja czy to w lidlu czy biedrze już nie raz trafiałem na produkty z wbitą złą wagą w bazie czy też kod kreskowy nie był w ogóle rozpoznawany i w takiej sytuacji trzeba czekać na obsługę. Kolejnym problemem jest zazwyczaj rozregulowana waga i jak wyżej, czekasz grzecznie. Możesz wszystko robić poprawnie, ale ww. sytuacji nie ominiesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)