Wpis z mikrobloga

I jak tam mireczki? Stópki w górę, bańeczka pękła czy dalej nie? Już od 3 lat słyszę że ma pęknąć, a ja dalej nie mogę 20% na wkład odłożyć bo ceny szybują. Gdyby nie @mickpl i @wojteksrz kupiłbym 3 lata temu i cieszył się swoim M1 w Markach od 40% tańszym :( Kogo jeszcze naciągnęli Ci goście?

#nieruchomosci
  • 29
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Zapomnijcie o zarabianiu na lokatach. To se ne vrati. Jesteśmy zdecydowanie zbyt starym i bogatym społeczeństwem żeby rząd sobie na to pozwolił. Są kraje gdzie chcą pieniądzom terminy przydatności nadawać. Spróbujcie sobie wtedy na wkład własny odłożyć.
  • Odpowiedz
@inflacja: @pocomilogin: na pewno stopy skoczą do wartosci sprzed pandemii a prawdopodobnie wyzej, dlatego wszyscy kredytobiorcy, w tym ja dostaniemy po dupach, nie moze być inaczej. Ja sie zastanawialem czy czekac z wsadzeniem poduszki finansowej w lokate, czy w obligacje, ale chyba rzeczywisice nie doczkeam sie prędko na lokaty, a obligacje 4 letnie aktualnie mogą po 1 roku być oprocentowane około 4%.
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Jak masz poduchę to trzymałbym na koncie a przy podwyżce stóp ładował w kredyt. Dziwne czasy nastały i ciężko o bezpieczną inwestycje ze stabilnym wzrostem.
  • Odpowiedz
@pocomilogin:
Pięć lat temu mi koleżanka mówiła że szuka na Żoliborzu w tych nowych deweloperskich ale na razie są za 8k za metr, poczeka rok - dwa aż bańka pęknie i za 6 kupi ;))
  • Odpowiedz