Wpis z mikrobloga

Dawno minie tu nie był i penie nikogo to nie obchodzi, ale wracam z ważną dla mnie sprawą.
Zacznijmy od tego, że jestem wielkim fanem kreskówek i komiksów, choć ich niestety nie mam możliwości czytać zbyt wiele. Jakiś czas temu odkryłem, że na rynku nie ma nic, co w pełni by mnie satysfakcjonowało. Takiego produktu idealnego, przynajmniej dla mnie. I w tedy pomyślałem, że jeśli go nie ma, być może należy go stworzyć. Nawet tylko dla samego siebie lub bardzo wąskiego grona odbiorców. Tak dla czystego sumienia i uczucia spełnienia. I tak, wraz z rozpoczęciem rysowania różnych bazgrołów, zacząłem tworzyć swój świat, osadzony w realiach lekkiego sci-fi na kształt Wodogrzmotów małych i fundacji SCP w wersji ligh, z tym, że o akcji osadzonej w dość nietypowym jak na taką historię miejscu, bo głównie w Warszawie i okolicach. Od czasu do czasu, gdy mam czas pogrążam się w rozmyślaniach i fantazjach, czerpiąc pomysły na rozbudowę świata. Mam już jako tako zarysowane lore, głównych bohaterów i trochę intrygę, ale jest problem. Mam za mało pomysłów i czasu. I tu potrzebuję pomocy. Potrzebuję chociaż tyle, by popchnąć pracę naprzód, gdy utknę w martwym punkcie, tak jak w chwili obecnej.
Jeśli choć jedna osoba wyrazi zainteresowanie tematem w, postaci plusa i komentarz, udostępnię tu absolutnie wszystkie informacje na ten temat jakie posiadam i podzielę nimi z wielką radością. Będę też wrzucał moje (nieudolne bo nieudolne, ale zawsze jakieś) rysunki.
Całość ma być raczej komiksem, o targecie 10+, ale ma być jak najwyższej jakości. Mają być dobre postacie, dobra fabuła, dobry humor i świat. Chcę w to przelać jak najwięcej memów, serca i miłości do popkultury, nauki i science fiction.
Bardzo proszę was o pomoc. Niestety na razie nie mam jak się odwdzięczyć inaczej niż uśmiechem i dobrym słowem, ale też nie czerpię z tego absolutnie żadnych materialnych korzyści. Jest to dopiero zalążek. Chcę dopracować koncept i dopiero potem ewentualnie zacząć myśleć o tym na poważnie. To takie moje marzenie. Taki passion project
Oficjalnie nazywam to Projektem 4.
Oczywiście gdyby jakimś cudem to wyszło i miało zostać w bliższej lub dalszej przyszłości zrealizowane, będę pamiętał o wszystkich, którzy dołożyli do projektu coś od siebie i postaram się ich w jakiś sposób uwiecznić.
Na razie to chyba wszystko. Do następnego posta. Mam nadzieję.
#gownowpis #pomocy #komiks #komiksy #kreskowki #wodogrzmotymale #scp #scifi #gruparatowaniapoziomu #rysunek #rysujzwykopem #polska #warszawa
cyjanekpotasuKCN - Dawno minie tu nie był i penie nikogo to nie obchodzi, ale wracam ...

źródło: comment_1633637670JhaiRbY2aMc9Q9VxujAzbi.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cyjanek_potasu_KCN: okej, przeczytałem i dalej nie wiem jakiej pomocy potrzebujesz :D

Szukasz rysownika? To tutaj przyda się gotowy scenariusz. Bez niego nikt nie podejmie się pracy.

Szukasz drugiego scenarzysty? Musisz mu sprzedać swój pomysł na świat, najlepiej w jednym-dwoch zdaniach (tzw. elevator pitch).

Potrzebujesz ogólnej porady? Chwyć za książkę nt. pisania opowiadań (ze swojej strony polecam "Magię słów", niestety nie pamiętam autorki) i ćwicz!

Doceniam zapał, ale uważaj żeby pomysł za
  • Odpowiedz
@michno: Na razie nie potrzebuje ani rysownika, ani scenarzysty. Wystarczy mi, że ktoś podsunie mi jakiś pomysł na to, jak np. Zawiązać akcję. To wszystko. Jak najbardziej wiem, że pomysł musi dojrzeć, dlatego się nie spisze, ale chcę popchnąć pracę do przodu.
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu_KCN: OK, to już coś!

Jeżeli chodzi o komiksy i ogólnie opowiadanie historii, dobrym rozwiązaniem jest dwójka głównych bohaterów kontrastujących ze sobą pod względem np. cech charakteru czy fizycznych (Asterix/Obeliks, Bolek/Lolek etc.). I załóżmy, że masz już swoich bohaterów X oraz Y.

Jak teraz zawiązać akcję? Na początek można pójść klasyką - X i Y wchodzą w posiadanie przedmiotu / wiedzy, które odwraca ich dotychczasowe życie do góry nogami. Do gry
  • Odpowiedz