Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie główny wątek w Skyrimie w porównaniu do Obliviona i Morrowinda?

Grałem tylko w Skyrima, ale słyszałem, że to podobno pierwszy TES, w którym główny wątek jak i poboczne postacie zostały w miarę fajnie zaprojektowane, a na pewno w porównaniu do Obliviona, gdzie gra podobno polegała na zamykaniu ciągle jakiś portali (?).

Są tu jacyś eksperci TES, którzy mogą się wypowiedzieć?

#gry #skyrim #theelderscrolls #morrowind #oblivion
maciorqa - Jak oceniacie główny wątek w Skyrimie w porównaniu do Obliviona i Morrowin...

źródło: comment_1633609242en86leqgK9JNUgr0bNIin7.jpg

Pobierz
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciorqa:
W Morrowind nie grałem ale jeśli chodzi o pozostałe gry to odniosłem wrażenie że początkowo wątek główny obliviona był lepszy ale z czasem się nudził bo w kółko to samo.
Z kolei w Skyrim początek był dość nudny, a dopiero dużo później historia mnie zaciekawiła.
@ZjadaczPrzegrywu: Morrowind to już chyba nie ma szans, kiedyś próbowałem, ale ta gra jest już chyba zbyt staroświecka. I jeszcze ten dziwny system walki mieczem bez jakichkolwiek kombosów jak np w Gothicu.

Pamiętam jak wlazłem do jaskini bandytów obok tego pierwsze miasteczka gdzie grę zaczynamy, to zacząłem od dźgać sztyletem i nic mu w ogóle nie robiłem, dopiero po jakimś czasie go trafiłem i zadałem jakieś tam obrażenia. Dziwne to było.
@maciorqa: Powiem ci, że w tym roku przechodziłem i mega dobrze mi się grało w Obli, no ale ja nie jestem obiektywny bo uwielbiam tę pozycję. Ale słyszałem, że wyszedł Oblivion Remastered, czyli lepsza grafika i inne, co pewnie bardziej spodobałoby się dzisiejszym graczom( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@maciorqa: gracze którzy bronią tego #!$%@? dziennika z Morrowinda to chyba ci sami co wolą jeździć manualem żeby "mieć większą kontrolę nad autem" i golić się brzytwą bo maszynki elektryczne są dla #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak, wychowałem się właśnie na morrowindzie ale nie rozumiem skąd to zamiłowanie do rozwiązań marnujących czas gracza
@maciorqa: Oblivion strasznie źle się zestarzał i lepiej omijać go szerokim łukiem. Skyrim jest spoko, chociaż po jednym dobrym przejściu zaczyna się nudzić bo wszystkie questy prawie wyglądają jak zrobione przez bota.Morrowind jest najbliżej prawdziwego rpg, jest ciężki do ogarnięcia i dość trudny.Ma za to ciekawy świat, lecz grafika się mocno zestarzała.
@maciorqa: odnośnie mema to problemem takich opisów miejsca zadania jest to, że nie zawsze opis zgadza się z rzeczywistością (zwłaszcza po przejściu przez tłumaczenie) i tak kończysz potem w google szukając tejże lokacji. Wskaźniki oszczędzają czas i nie jest to traktowanie gracza jak debila tylko pomoc w utrzymaniu rozgrywki takiej jakiej gracz oczekuje, bo raczej ktoś kto kupuje RPGa to robi to z myślą o walce i zadaniach, a nie szukaniu
Czyli wychodzi na to, że coś źle usłyszałem, że wątek główny z Skyrimie jest lepszy nawet od Morrowinda. Chyba to jednak dotyczyło tylko Obliviona. xd


@maciorqa: W sumie Skyrimowy wątek główny (nie przeszedłem całego, bo mnie znudził) nawet śmiesznie kontrastuje z tym Morrowindowym. W Skyrimie wszyscy biją pokłony przed głównym bohaterem, nikt nawet nie podaje w wątpliwość jego powołania, w Morrowindzie nikt Ci nie wierzy i generalnie traktują jako czubka albo
@mikessos: w sumie ciężko żeby ktoś ci nie wierzył, jak strażnicy z Białej Grani (a potem innych miast bo często się spawnują po szybkiej podróży XD) widzą jak wchlaniasz duszę smoka. Oprócz tego no dostajesz chyba w końcu grzywnę jak użyjesz thuum w miejscu publicznym. W przeciwieństwie do Nerevarejczyka to masz możliwe do zauważanie przez zwykłego typka co przerzuca gnój oznaki, że jesteś Dovakhiinem.
@Zales360: Bo kompas i nielimitowana szybka podróż odbiera całą radość z eksploracji. Dziennik z Morrowina był mało wygodny, ale wymagał większego zaangażowania w przeciwieństwie do Skyrima, który przechodzi się sam. Wyłączenie kompasu w takim Kingdom Come czy Wiedźminie 3 zupełnie zmienia odbiór gry. Do Skyrima może jest jakiś sensowny mod, ale żadnego nie widziałem do tej pory.
@maciorqa Moim zdaniem Oblivion ma najfajniejsze wątki gildii w całej serii, w Skyrimie jedynie Gildia Złodziei była spoko i może Mroczne Bractwo. W Oblivionie wątek główny był cienki, ale właśnie gildie robiły robotę, serio.
Morrowind to trochę inne podejście do rozgrywki, bo bardziej na zasadzie totalnej, nieograniczonej eksploracji na własną rękę. Niektóre zadania gildii ciekawe, inne powtarzalne. Wątek główny strasznie nierówny, bo są mega ciekawe momenty, ale jest też czasami nuda.
A