Wpis z mikrobloga

Czemu wszystko, co open source to musi być tak piekielnie utrudnione i instrukcje obsługi są zawsze pisane tylko dla linuksa. Chcę mapę Inowrocławia wraz z drogami wyeksportować z OpenStreetMap do CS ale OSM nie pozwala, ponieważ teren za duży a serwery overpass-api.de są kaput. Męczę się już z tym z trzy godziny, i tylko marnuję czas. Znalazłem bazę dla całego województwa Kuj-Pom ale jest ona w formacie osm.pbf, nosz kurka, i nie mam pojęcia, jak wyeksportować z tego tylko fragment zawierający Inowrocław i to tak, żeby był w formacie osm. Zaraz cholery z tym dostanę.

#citiesskylines #openstreetmap #osm #opensource
PEPELeSfont - Czemu wszystko, co open source to musi być tak piekielnie utrudnione i ...

źródło: comment_1633534939m4bq5t2IFu5va8G2mGxXSk.gif

Pobierz
  • 7
@Fennrir:

Jest jakiś tutorial krok po kroku jak wyeksportować drogi?


Potrzebny jest mod OpenStreetMap Import. Wchodzisz na openstreetmap.org, wybierasz zakładkę "Eksport", klikasz na "Ręcznie zaznacz inny obszar" i w okienka wprowadzasz współrzędne rogów, bądź ręcznie zmieniasz rozmiar zaznaczenia. Jak już masz zaznaczony wybrany obszar to klikasz na "Overpass API" i po chwili plik powinien się pobrać. Wklejasz go do Moje Dokumenty i zmieniasz nazwę na "map.osm".

Z cs.heightmap.skydark.pl jest taki