Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie narracja narzucana przez społeczeństwo że trzeba szanować i być wdzięcznym rodzicom za sam fakt że powołali nas na ten świat. Daliście się ponieść zwierzęcym instynktom czy tam ulegliscie presji społecznej o dzięki wielkie wam za to!
Muszę się męczyć w życiu i mam kochać rodziców, bo dali mi mieszkanie, jedzenie i wątpliwej jakości wychowanie?
Z tego co zauważyłem krytyka wobec ojców jeszcze przechodzi, ale tknąć instytucję świętej matki polki? Kto to widział! Przecież hurr durr ona cię 9 miesięcy pod sercem nosiła i później w nocy musiała wstawać jak plakales!
No sorry ja się na ten świat nie pchałem, ktoś musi ponosić skutki swoich decyzji.

#antynatalizm  #przegryw  #gorzkiezale #rodzice  #rodzina
  • 15
@Niski_Manlet:
Generalnie w tej kwestii już są postępy i mit świętego rodzicielstwa upada, coraz więcej pojawia się krytyki dla nieodpowiedzialnej patoli, może jeszcze nie w mainstreamie, ale widać to mocno choćby w necie. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod filmikami na YT z tych programów gdzie remontuje się patologii domy, czy "sprawy dla reportera" - jak jeszcze nie dawno dominowały tam ściekowe komentarze chwalące rzekomą miłość takich "rodziców" do dzieci, tak dzisiaj
Zgrywajactwardziela - @NiskiManlet: 
Generalnie w tej kwestii już są postępy i mit ś...

źródło: comment_1633503205QajiNLP3UEyuOjKkmOVh4K.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niski_Manlet: z jednej strony masz rację a z drugiej spotkałem się z historią babki z która przed mediami skarżyła się, że nie stać ją na opłaty (mieszkanie w bloku socjalnym), leki, jedzenie i dobrze byłoby żeby mityczna "gmina" coś jej ekstra poza kasą z MOPSu odpaliła. W końcu pracowała całe życie na miejscu i tu wychowała dzieci. Na pytanie redaktora czy dzieci nie mogą matce pomóc babka odpowiedziała, że dzieci dorosły
Zgadza się że bycie wdzięcznym za sam fakt spłodzenia nie jestem wdzięczny. Wdzięczny jestem za to że mimo 6cioro rodzeństwa nie byliśmy patologią. A dość dobrze prosperującą rodziną. Nigdy na nic nie brakowało. Pokój dzieliłem z młodszym bratem. Mama świetnie gotowała i chodziliśmy czyści. Studia też kto chciał to zrobił, oczywiście przy wsparciu rodziców. Ale podobno takie rodziny to ewenement. Zwykle jak się widzi rodziny wielodzietne to zalatuje bieda, patologią i alkoholizmem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niski_Manlet: Widać, że jesteś jednym z tych roszczeniowych, nie biorących odpowiedzialności za swoje życie dorosłego dziecka człowiekiem.

Posiadanie majątku nigdy nie było celem życia i gdy prędzej to zrozumiesz tym lepiej manlecie.
albo nie chcą mieć z nią dorosłe dzieci nic wspólnego.


@tangerynke: albo matka z ojcem zadłużyła się, żeby jednym i drugim dzieciom ułatwić start w życiu. Dość częsta sytuacja na śląsku gdzie w czasie PRL-u ludzie przyjeżdżali ze wsi za pracą, mieszkaniem przydzielonym z zakładu pracy, wczasami w Sarbinowie w zakładowym ośrodku wypoczynkowym i nisko oprocentowaną pożyczką ZKZPŻ. A po '89 zostawali bez pracy i z totalną niewiedzą w kwestii zarządzania