Wpis z mikrobloga

Zaczynam przygodę z żelastwem. Jestem totalnym nowicjuszem, 63kg + 180 cm.

Chciałbym zakupić jakiś zestaw ławka + sztanga + żelastwa do treningu w domu na początek 5x5. Nie chciałbym też wydać majątku. Polecicie proszę jakiś dobry/warty zakupu sprzęt dla początkującego?

#mikrokoksy
  • 7
@Marcinox: stal jest teraz droga w #!$%@? więc właściwie cały sprzęt podrożał także i tak będziesz musiał wydać sporo.. na pewno unikaj takich dziadowskich ławeczek już ze stojakami i czasem jeszcze wyciągiem górnym za parę stówek, oraz atlasów.
@Marcinox: wart zakupu sprzęt to jest kilka ładnych tysięcy.

Nawet taka opcja minimum czyli sztanga + klatka + najtańsze obciążenie stalowe (na zamówienie od tokarza) + ławka pozioma + maty gumowe na podłogę to jest z 2500-3500 zł, a jakbyś chciał do tego dodać jakikolwiek wyciąg, gryfy do hantli, ławkę regulowaną to cena tylko rośnie.
Mowa oczywiście o sprzęcie *wartym* zakupu, czyli takim który potem odpsrzedasz bez dużej straty i który
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Minetqa: @F0rT3hW1n: @hesuss:

Dzięki za odpowiedzi. Chyba jednak faktycznie lepiej iść na siłownię - tak właśnie zrobię.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie z racji, że jestem amatorem. W przypadku gdy będę na siłowni i zrobię zaplanowane ćwiczenia 5x5, to czy powinienem robić coś jeszcze? Chodzi mi o to, ile może zająć mi zrobienie tego ćwiczenia? Godzinę, dwie? Po zakończeniu wracam do domu i sytuacja powtarza się co dwa dni?
Pewnie chodzi o FBW Sakera. 3x tyg powinno wystarczyc. Pilnuj jedzenia, kup kreatyne i bialko jak za malo w diecie i tyle na poczatek. Mozna sie zapisac na silke zamiast od razu kupowac sprzet za 3tys.