Wpis z mikrobloga

@Dawisek: podepne się, bo też potrzebuję takich krotkofalówek - te kanały w baofengu są "kompatybilne" z kanałami np Motoroli itp? W sensie, że np dźwigowy ma ustawiony kanał 7 na motce, to na baofengu też ustawiam kanał 7 i wszystko bangla? Sorry za głupie pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bartiprog: Baofeng jest nielegalny, a nie półlegalny. Można zabić kogoś półlegalnie? :)
Ogólnie szukajcie wszystkiego co ma w nazwie PMR albo CB Radio, niczego więcej nie można używać bez stosownych pozwoleń.
@Dawisek: bez kabla za 100zł, a kabel ze 30zł, a zaprogramowania poszukiwacz krótkofalówek za 100zł nie ogarnie ot tak.
  • Odpowiedz
@astrodamus: Porównujesz zabijanie osoby do korzystania z krótkofalówki, która przy odpowiednim skonfigurowaniu nie spełnia wymogów PMR jedynie przez fakt odkręcanej anteny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moim zdaniem więcej złego robią FRN-owcy stawiający po 5 bramek w mieście de facto zajmując kanały na swój użytek i codzienne jęczą godzinami jak to im ciężko w życiu i że pogoda nie taka. No ale oni są legalni bo korzystają z
  • Odpowiedz
@Zgryd: Ja bym nie brał, mam na stole PMRki, które są lepiej zrobione niż baofeng, maja "filtry", a nawet dwa, dzięki czemu są bardziej selektywne, mają większą czułość miej syfią na boki AMEN!

(Filtry: Jeden typu BPF na LC i jeden BPF typu SAW, na tym samych chipie AT.... i wszystkie sekcje ekranowane - baofeng tego nie ma)
  • Odpowiedz
@bartiprog: Oczywiście, masz rację, zgłoś FRN-owców do UKE, jeśli tego nie robisz to masz tak samo wywalone jak ja na to pasmo. Ja tylko piszę, że bajo jest nielegalne, a Tobie ktoś tam przeszkadza bo nie spełnia norm i Cię to irytuje. No cóż. ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@astrodamus: generalnie nie chciałbym się zagłębiać aż tak w temat, co daje mi CTCSS?

chętnie zobaczę propozycję, jak napisałem, jeśli trzeba nagiąć budżet żeby nie kupić rozczarowania, to mogę sięgnąć głębiej do kieszeni... Ale bez przesady :-)
  • Odpowiedz