Wpis z mikrobloga

@Jason_Stafford: od dziecka mnie stary uczył nazewnictwa ciężarówek np firanka, wanna, lora, platforma, solówka itp. Zawsze jak mówiłem np na wanne ciężarówka to dostawałem kapciem po łbie. Stary niezwiązany z branżą transportu ale do dziś pamietam jego szkole i nie rozumiem ludzi jak mogą mówić na lohre naczepa no ludzie nie robcie z siebie pajacy...
@Fasol88: @Jason_Stafford: to jakaś wierutna bzdura. Słowo "lora" funkcjonuje w języku polskim z całą pewnością już przed wojną za sprawą wagonów kolejowych tego typu, precedujących znacznie powstanie firmy LOHR, które datuje się na 1963 rok. Pochodzenie można raczej uznać za zapożyczenie od francuskojęzycznego 'lore', które to oznacza nic innego jak... lorę - wagon kolejowy, inaczej zwany platformą.
Lohr wywodzi swoją nazwę od nazwiska zdaje się.
Lora zaś nie musi być
to jakaś wierutna bzdura.


@Johnus: zajmuję się transportem drogowym od 10 lat, ale zawsze dobrze posłuchać kogoś mądrzejszego od siebie, dziękuję za darmowe korepetycje. Mogę się do Ciebie odezwać gdybym miał jakiś problem w przyszłości?
@przeo: dziękuję, przyznam, że nie rozwinąłem komentarzy a odpowiedzi w tej sprawie było już sporo. Jeśli będziesz mieć jakąś potrzebę, a ja będe miał wiedzę aby Ci pomóc, to oczywiście, bardzo proszę.
@przeo: trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Jeśli uraża Cię to, że ktoś nazywa coś bzdurą - coś co jest do 'obalenia' w 3 minuty przeglądania czegokolwiek na ten temat - to mogę Ci tylko współczuć.
Może to Ty jesteś przemądrzałym bucem? Ja tylko zwróciłem uwage na problem, Ty zaś najwyraźniej poczułeś się dotknięty, aż musiałeś odpowiedzieć w stylu 'mój syn studiuje prawo', tyle, że w transporcie no i na koniec mnie