Wpis z mikrobloga

Mircy, pytanie ogólnobudowlane, chcę kupić działkę na wsi i postawić na niej całoroczony domek letniskowy. O ile samo kupno działki, czy domku nie wydaje się problemem, to do tego wszystkiego potrzebuję:
- określić gdzie na działce ten domek może stać - plany zagospodarowania, prawo budowalne i pewnie inne rzeczy;
- jak ten domek ma stać - czy potrzebny fundament, pozwolenie na to wszystko;
- zbudować dojazd do drogi - tu pewnie też jakieś pozwolenie;
- podpiąć tam prąd, wodę i kanalizację (zakładam lokalizację gdzie to będzie, ew. szambo);
- postawić płot.

To jest lista rzeczy, które sobie na szybko zrobiłem. I tak naprawdę to nie wiem od czego zacząć. Bo np. znajdę sobie fajny domek, ale okaże się potem, że z racji jakiś przepisów nie może być - strzelam, że np. nie ten kąt nachylenia dachu. :)

Widziałem, że są w sieci oferty kierowników budów, ale to praca już wykonawcza. A ja zdaje się potrzebuję kogoś, kto by wpierw zrobił jakiś plan tego wszystkiego.

#budownictwo
  • 13
@ack: A jakie jest twoje pytanie? Odnośnie tego co możesz zbudować na działce to kwestia planu zagospodarowania przestrzeni bądź wydanych warunków zabudowy. Jak nie ma planu to się w gminie dowiadujesz co można.
określić gdzie na działce ten domek może stać - plany zagospodarowania, prawo budowalne i pewnie inne rzeczy;
- jak ten domek ma stać - czy potrzebny fundament, pozwolenie na to wszystko - architekt Ci ogarnie wszystko, aby tylko był MPZP lub wydane warunki zabudowy
- zbudować dojazd do drogi - tu pewnie też jakieś pozwolenie; -nie masz drogi dojazdowej do działki? Jes
- podpiąć tam prąd, wodę i kanalizację (zakładam lokalizację gdzie
- zbudować dojazd do drogi - tu pewnie też jakieś pozwolenie; -nie masz drogi dojazdowej do działki?


@LaskaKNK: Oglądałem działkę przy drodze, do której nie ma wjazdu przez chodnik. Jak rozumiem, żeby sobie tam zrobić normalny wjazd to musiałbym mieć pozwolenie na przeoranie chodnika, usunięcie krawężników przy jezdni itd.
@ack musi Ci architekt zrobić projekt wjazdu z drogi publicznej. Pisząc architekt mam na myśli architekta, który będzie miał pod sobą projektanta drogowego i taki projekt wykona. Potem w zależności od rodzaju drogi żeby wykonać taki zjazd będziesz musiał wystąpić o zajęcie pasa drogowego, chyba że to jakieś zadupie to można zaryzykować.
musi Ci architekt zrobić projekt wjazdu z drogi publicznej. Pisząc architekt mam na myśli architekta, który będzie miał pod sobą projektanta drogowego i taki projekt wykona. Potem w zależności od rodzaju drogi żeby wykonać taki zjazd będziesz musiał wystąpić o zajęcie pasa drogowego


@LaskaKNK: @ack: Oj to ryzykowne bardzo. Pierwsza rzecz to jest wystąpienie z pismem do zarządcy drogi o zgodę na budowę zjazdu indywidualnego na działkę. Bez tego nie
@LaskaKNK: Tak. Mocno to zależy od zarządcy. Mi właśnie przeciągają już ponad 3 miesiące sporą inwestycję przemysłową klienta, ale to rzeczywiście GDDKiA i zjazd z krajówki. Ale spotykałem się nawet z Zarządem Dróg Gminnych, który odmawiał i wymyślał jakieś kosmiczne dostępy do drogi publicznej od dupy strony.