Wpis z mikrobloga

#python #programowanie #informatyka #studbaza

Jaka książka najlepsza, żeby nauczyć się podstaw Python oraz zaawansowanych rzeczy?

Odpowiadając na pytania: Tak, wolę książkę niż jakieś pdfy albo filmy w internecie, po prostu lepiej się uczę mając książke
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@harnasiek: To dwa zupełnie odległe tematy ( ͡° ͜ʖ ͡°) do web dev będziesz potrzebował jakiegoś flask/diango - ale to samo nie wystarczy. Do gier python nie jest najlepszym wyborem ale możesz sobie obczaic pygame. Którą konkretnie książkę wybierzesz to drugorzędna sprawa. Generalnie książki wydawnictwa O'Reilly są ok dla początkujących, żadnej magii tam nie ma ale trzymają stabilny poziom.
  • Odpowiedz
@harnasiek Webdev/gierki to zupełnie różne od siebie tematy i zupełnie inaczej wygląda stack technologiczny
W gierkach nie siedzę ale przy webdev sam python i nawet framework Ci nie wystarczy

A co do tematu, automate the boring stuff with python
  • Odpowiedz
@Tomz na sam start starczy Ci python + framework, fajnie też znać trochę np celery (asynchronicznosc) z jakimś brokerem jak Rabbit i wiedzieć w ogóle cokolwiek o kwestiach serwera, http itp
Nie wiem czego dokładnie teraz oczekują od juniorów ale jakbym miał kogoś zatrudniać to wymagałbym:
- 1 framework
- python to oczywiście
- SQL
- wiedza o
  • Odpowiedz
@harnasiek o machine learningu się nie wypowiem, nie wiem dosłownie nic na jego temat
Ja bym na Twoim miejscu(jeżeli faktycznie chcesz ksiazke), polecił na start samo Automate the boring stuff with python, ziomek ma też kurs(darmowe lekcje na YT, chyba 10 lekcji), a reszta za grosze na udemy
Jak kilka lat temu zaczynalem naukę, to właśnie od tego kursu i naprawdę nie znalazłem nic lepszego dla początkujących z pythonem, jak będziesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@harnasiek: python instrukcje dla programisty. Pierwsza część książki to teoria. Druga to 3 praktyczne projekty (pierwszy to pygame trzeci na Django) . Myślę że będzie idealna dla ciebie.
  • Odpowiedz