Wpis z mikrobloga

15 minut temu jechaliśmy s7 w kierunku Gdańska. Za żuławami są kule na słupie WN. Pomocnik zapytał się po co one tam są. Odpowiedziałem. Teraz odpalam Youtube a tam #!$%@? taka reklama. Jak wyłączyć mikrofon w telefonie aby podczas kiedy go nie używamy to ten był nieaktywny?

#pytanie #telefony #android
Pobierz Zarzutkkake - 15 minut temu jechaliśmy s7 w kierunku Gdańska. Za żuławami są kule na ...
źródło: comment_16330744558VIi27dCPSlrm8MO1MNoop.jpg
  • 85
@Gacrux: to nie jest tak, ze ktoś i, ze to jest wysyłane. Ot masz na telefonie algorytmy które przetwarzają takie rzeczy i mają za zadanie wyświetlać te reklamy i tyle.

Nie wiem czy google się do tego przyznaje, ale ja notorycznie mam na youtubie polecane filmiki, które są na temat który padł tylko w rozmowie 1v1 ze znajomym. Nigdzie nie szukane, żadne googlowanie, pisanie na klawiaturze itp. Tylko 100% słowo na
@Zarzutkkake: Oj ile razy ja tak miałam. Kuwety dla kota, smycz dla psa, sukienki, fundusze. Niestety, dopóki polskiego języka nie rozumiał to nie było z tym problemu. Tylko amerykańce się śmiali. Natomiast teraz, no cóż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zarzutkkake: @icojamamtuwpisac: @GoodGrace: @KochanekAdmina: @NieBendePrasowac:
Android jest open-source, naprawdę myślicie, że nikt nigdy nie próbował zobaczyć kiedy i jak aplikacje Google, Facebooka czy czegokolwiek innego używają mikrofonu czy jakie dane wysyłają?

Po prostu algorytmy machine learningowe są już na tyle dobre, a innych danych na tyle dużo, że te big techy wiedzą co pomyslicie i powiecie zanim jeszcze naprawdę to zrobicie.
@Zarzutkkake: nie chce mi się wszystkim odpisywać ale jakby choć jeden przeczytał umowę to jest napisane, że udzielasz dostępu do mikrofonu aby zoptymalizować reklamy, to nie jest żadna tajemnica dla firm już w tych czasach. Ba, nawet kupując nowy telefon, jest zapytanie o zgodę na przetwarzanie dźwięku w otoczeniu ze względu na reklamy. Google, Facebook itp. nie są wyjątkiem.