Wpis z mikrobloga

15 minut temu jechaliśmy s7 w kierunku Gdańska. Za żuławami są kule na słupie WN. Pomocnik zapytał się po co one tam są. Odpowiedziałem. Teraz odpalam Youtube a tam #!$%@? taka reklama. Jak wyłączyć mikrofon w telefonie aby podczas kiedy go nie używamy to ten był nieaktywny?

#pytanie #telefony #android
Zarzutkkake - 15 minut temu jechaliśmy s7 w kierunku Gdańska. Za żuławami są kule na ...

źródło: comment_16330744558VIi27dCPSlrm8MO1MNoop.jpg

Pobierz
  • 85
@Zarzutkkake: @Bajo-Jajo: @AdamES:
https://theconversation.com/is-your-phone-really-listening-to-your-conversations-well-turns-out-it-doesnt-have-to-162172

Generalnie google nie musi Was słuchać, żeby wiedzieć o Was więcej niż się Wam wydaje. Lokalizacja, cała historia przeglądania, masa cookies a to wszystko skorelowane z innymi użytkownikami wystarczy.

W przypadku opa, wystarczy, że więcej osób się dziwuje tym kulkom w tym miejscu i część z nich pogooglowała temat. Do tego OP jak zakładam ma jakiś background w energetyce więc szukał czegokolwiek w temacie, np
@Zarzutkkake ej, ale mi też się od jakiegoś czasu wyświetlają te reklamy z kulami na przewodach, a nigdy nie szukałem nic w tym temacie ani nie rozmawiałem z nikim na ten temat, nie słyszałem też żeby ktokolwiek z mojej obecności o tym gadał. Czasami mam wrażenie, że ktoś sobie raz na jakiś czas wykupuje pozycjonowanie czy coś takiego i większej grupie osób wyświetla się dana reklama bez względu na podsłuchiwanie czy wyszukiwanie.