Wpis z mikrobloga

Mam 193 cm wzrostu z wagą 100 kg. Chce nabrać więcej masy mięśniowej a następnie zrobić redukcję do 80-85 kg do wakacji. Aktualnie od 2 miesięcy jadę na fbw + cardio. Czy powinienem do stycznia/lutego jechać na masie a następnie wrzucić same cardio? Co da mi największe/najlepsze efekty? Aktualnie przy moim trybie chudnę aktualnie waga około 96 kg (od 3 tygodni się ważę, wcześniej skupiłem się na regularności i nabrania nawyków)

Aktualnie mam w planie zejść do około 90 kg i trzymać wagę do marca a następnie redukcja. Chętnie zapoznam się z waszymi opiniami co jest bardziej skuteczne/efektywne zwłaszcza, że jestem laikiem i trenuję w zasadzie od dwóch miesięcy.

Nie wiem na ile to istotne, ale waga pokazuje mi około 67-72% masy mięśniowej, ale ponoć mam Tym się nie sugerować.

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 8
@Queaser środkowy przedział z BMI, fakt jak miałem 73-77 kg jak trenowałem koszykówkę to wyglądałem jak suchar, ale te 3-8 kg powinny zrobić efekt. To jak powinienem ustalić najbardziej optymalną wagę?
@byt199: no to najpierw skoncentruj się na robieniu masy, ale tak z delikatną nadwyżką. Na początku i tak zajdzie rekompozycja, więc będziesz zyskiwać mięsnie i gubić tłuszcz jednocześnie. Maksów na razie nie musisz robić, ale na pewno musisz pomyśleć nad planem treningowym, aby progresować.