Wpis z mikrobloga

@userrrr: Jak napisałem, że wynajmę komuś pokój za 1000zł za całość to nikt nie dzwonił, jak napisałem, ze wynajmę pokój za 800zł a w treści ogłoszenia napisałem 800zł+200zł opłaty to wydzwaniali jak szaleni xD

Także zastanówcie się czemu te ogłoszenia tak wyglądają xD
  • Odpowiedz
@userrrr: Czynsz i opłaty to po prostu kwota rachunków. Podawanie wyłącznie tego co chce właściciel to RiGCZ. W mieszkaniach które wynajmowałem czynsz potrafił się zmieniać o kwoty rzędu 100-150 zł rocznie, bo np. była cięższa zima lub jakieś trwające inwestycje we wspólnocie, które potem z kolei obniżały opłaty na kolejny rok.
  • Odpowiedz
@userrrr: to przykre ale niestety to jedyny sposób ponieważ np olx czy otodom wymaga osobnego wpisywania kwoty czynszu i oplat admn i za media. Jezeli ja np wynajmuje komus mieszkanie za stala kwote 1500 (razem z oplatami) i chce o tym napisać, niestety gdym np ustawił 1500 i oplaty złotówkę (no bo musze wpisać oplaty inaczej nie dodam ogloszenia) moje ogloszenie byloby mniej widoczne dla potencjalnych najemcow.
  • Odpowiedz
@Kuusamo: większość kwoty czynszu jest stała i powinna być doliczona do kwoty bezpośrednio widocznej w ogłoszeniu. Przecież nikt się tu nie czepia mediów.


@Strus: W czynszu zazwyczaj są zaliczki na wodę, ścieki, ogrzewanie i opłata za śmieci i windę liczone od osoby - to co najmniej kilka stów, często połowa czynszu.
  • Odpowiedz
Przecież te dodatkowe ceny są zmienne,


@Kuusamo: czynsz do spółdzielni jest zmienny gamoniu?
Na rynku gdzie choćby trzy osoby mieszkały, to zgłoszona jest jedna?
Zmienne to są opłaty za energię elektryczną, wodę czy rozrywkę, czyli #!$%@? właśnie MEDIA, bo one są uzależnione od realnego zużycia i nie ma co tego podawać (chyba, że ogrzewanie szacunkowo, jeżlei jest np. elektryczne i nie ma punktu odniesienia). Nikomu o to nie chodzi.

Brak czynszu
  • Odpowiedz
Podawanie wyłącznie tego co chce właściciel to RiGCZ


@wojtas_mks: gówno a nie rigcz
wynajmującego interesuje ile będzie miesięcznie płacił, a nie ile właściciel z tego wyciągnie
Dla kogo jest ogłoszenie, dla właściciela, czy dla wynajmującego? Kto będzie komu płacił?
O ile to oczywiste, ze opłaty za media są zmienne i mniej więcej każdy powinien się orientować (z wyjątkiem jak już pisałem ogrzewania elektrycznego, bo tam się można zdziwić i powinny padać
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Jak wynajmujesz auto to masz podaną uśrednioną cenę za paliwo czy jednak sam koszt najmu?

Ty od właściciela wynajmujesz całe mieszkanie, w tym akceptujesz koszty jego utrzymania. Właścicielowi płacisz tyle co w ogłoszeniu, a reszta już należy do Ciebie i sam puszczasz przelew do wspólnoty.
  • Odpowiedz
@userrrr:
-500 zł czynsz
-260 zł miejsce parkingowe
-110 zł woda
-80 zł prąd
BLISKO CENTRUM ( 30 MINUT TRAMWAJEM, RZUT BERETEM DO GALERII HANDLOWEJ - 5 PRZYSTANKÓW DO LIDLA.)

Trochę się cykam jak trafie kiedyś na jakiegoś krypto-górnika, no ale cóż xD.


@PiccoloGrande: lepiej uważaj, czytalem ostatnio artykuł o takich cwaniaczkach co wynajmowali lokalu usługowe na 3 miesiące płacąc z góry i dużą farme koparek odpalali 24/7, pozniej ślad
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strus: no tak nie bardzo większość, średnio z 1/3 to opłaty stałe za eksploatację i fundusz remontowy, reszta to woda, śmieci i centralne ogrzewanie. Stawki za fundusz remontowy też się co jakiś czas zmieniają, jak wspólnota zadecyduje np. o jakimś większym remoncie.
  • Odpowiedz
  • 0
@MisiuMisiu bo taki system podawania cen promuja serwisy ogłoszeniowe - przeklinaj sobie na olx dodawanie mieszkania na wynajem. Jest pole cena i owobno masz pole "czynsz (dodatkowo)".
  • Odpowiedz
  • 0
@userrrr ja #!$%@? jakie ameby na tym wykopie. A skad wlasciciel ma wiedziec ile bedzie wynosil czynsz za miesiąc? Juz o rachunkach nie mówię.
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu: Najgorzej jak wynajmujący nie powiedział, że zostawia sobie klucze i będzie wbijał w losowych momentach xD Raz sobie robię dwójkę, a mi chłop drzwi otwiera i myśli, że jest sam w mieszkaniu...
  • Odpowiedz