Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Ehh, #!$%@? uzależnienie od telefonu. Chciałbym sobie normalnie wstać, w pracy pracować, albo uczyć się programowania lub czytać jakieś książki bo dużo czasu wolnego mam.

Zamiast tego to wstaje i od razu na telefon, Facebook, Instagram, wykop i jakieś #!$%@? filmiki na tiktok, potem mam tak się czuję odmóżdżony że po południu nic się nie chcę robić.

Dobrze że zapisałem się do psychologa na listopad, może on coś mi poradzi...

#zalesie #przegryw #psychologia
  • 10
@kamilek98PL: Ja mam tak, że programistyczne flow dostaje dopiero w nocy jak telefon nie dzwoni/messenger milczy i nikt nie wchodzi do pokoju i mnie nie rozprasza. Radzę zmienić tryb życia na bardziej nocny. Wstawanie o 11, kładzenie się spać o 4.
@kamilek98PL: tik tok xD.

Sorry, ale psycholog raczej nie pomaga nabrać charakteru i dyscypliny, a tego potrzeba, żeby odstawić "używki", jakim są łatwo dostępne social media, zapewniające szybko przyjemność. To tak jakbyś szedł do psychologa, bo zamiast ugotować sobie w domu kurczaka z ryżem (lub cokolwiek, co nazwiemy zdrowym i nietuczącym), wpieprzasz codziennie po pracy odgrzewaną pizzę.

No chyba, że stwierdzą u ciebie uzależnienie, to wtedy do psychiatry albo na terapię,