Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem. Może uzyskam u was pomoc. Przyjechałem do Sofii na Erasmusa, jednak akademik przebił moje wszelakie przewidywania (karaluchy, pluskwy, obdarte ściany, grzyb) i aktualnie siedzę w hostelu szukając czegoś do wynajęcia. Może znacie kogoś, kto mógłby mi pomóc lub doradzić co nieco w szukaniu pokoju/mieszkania. Byłbym bardzo Wam wdzięczny. W sumie nawet jakiegoś gifta mógłbym ogarnąć stąd dla osoby, która pomoże. Także jestem otwarty na informacje. #erasmus #sofia #bulgaria #wynajem #pokoje #mieszkanie
  • 13
@odysjestem: @depmod tylko w przypadku olx uważałbym na olbrzymią ilość scamu, szczególnie jeśli chodzi o mieszkania.

Generalnie, jeśli szukasz pokoju to rozglądałbym się na grupach, z mieszkaniem raczej uderzalbym do agencji, przechodziłem przez próbę znalezienia czegoś samodzielnie kilka miesięcy temu i po kilkunastu godzinach zdecydowałem się na agenta, który ogarnął mi mieszkanie w kilka godzin.
Inna sprawa, że szukanie czegoś teraz to będzie prawdopodobnie masakra, na początku sezonów erasmusowych ceny mocno idą w górę
@devPie Dzisiaj byłem z jednym z agentów to aż mi ręce opadły. Nie wiem czy oni są głupi czy co, ale pokazałem mu na stronie internetowej jego agencji co mnie interesuje, a na miejscu chciał mi pokazać całkiem 3 inne mieszkania (jak zobaczyłem, że 2 też jest inne to zrezygnowałem z jego usług). No cóż, może jutro będzie lepszy dzień :D
@devPie to się zgadza. Ale jest checkbox, że chcesz od osób prywatnych, nie agencji i imo to ułatwia sprawę.
@depmod
Ja akurat trafiłem na sensownego agenta, niestety ponad rok temu i już nie mam kontaktu
Obczaj może jeszcze Явлена
@odysjestem Udało mi się znaleźć pokój z Belgiem i Włoszką, w wtorek miało dojść do podpisania umowy (był czwartek jak u nich zamieszkałem), bo akurat nie było właściciela. Jednak w piątek poszedłem na uczelnię i okazało się, że jestem jedynym studentem na wydziale, o czym wcześniej mnie nie poinformowali i prowadzący powiedzieli, że jak chce to mogę chodzić na zajęcia po bulgarsku, bo dla mnie nie otworzą zajęć XD. Także w poniedziałek