Wpis z mikrobloga

@Harvey_Specter wciąż, najmniejsze rozwarstwienia powstają w krajach strasznego socjalizmu. Dlaczego? Bo wbrew temu co mówi Korwin i spółka, lepszy pieniądz nie wypiera gorszego, tylko większy wypiera mniejszy, co prowadzi do powstawania długoterminowych monopoli i koncentrację majątku w rękach bogatych, natomiast biedni dostaja coraz mniej z zysków i nie mają pieniędzy na rozwój, bo pensje pokrywają tylko podstawowe potrzeby, żeby nie zdechnąć z głodu na diecie czokoszokowej.
@eragonn14: we współczesnych Czechach w porównaniu do współczesnej Rosji? No a nie? Rosja czy Chiny zwinnie przeskoczyły z centralnie sterowanej gospodarki to dzikiego kapitalizmu na usługach władzy i oligarchii.
a co? sam to zrobiłeś?


@szmektalekawurst: Tak. Zarówno sam pomysł i wykonanie moje.
Poprzednio wariantu PO nie było i pozostawał w domyśle, i obrazek nie wzbudził zbytniego zainteresowania:
https://www.wykop.pl/wpis/57297155/co-sadzicie-ludziki-stojace-na-symbolicznym-wykres/
A jedyna interpretacja komentatora była, no, niezbyt z moimi intencjami.

Moim założeniem było pokazanie, że bogate elity wysługują się hasłami równości itp., typowymi dla socjalistów, żeby zdobyć jeszcze większą przewagę.
Czas pandemiczny pokazuje, że średniaki i biedaki dołują, a w tym czasie
BTW Zastanawiam się teraz, czy plusy do mojej grafiki przestały rosnąć, prze to że wyjawiłem założenia co do niej? :P
Czy po prostu wątek akurat się wyczerpał? :D

Każdy może nadal interpretować go jak chce. :P