Wpis z mikrobloga

Z tymi wszystkimi zarzutkami ciezko jest sie dowiedzieć jakie sa koszty życia w miescie wojewódzkim typu Wrocław.
Czy sa jakies artykuły/wpisy gdzie mozna sie dowiedziec ile kosztuje utrzymanie jednej osoby we Wrocławiu? Wynajmujacej kawalerke z budżetem itp. Ewentualnie podzielcie sie swoimi wydatkami wliczajac kredyt na mieszkanie.

Dla osoby z #emigracja ta wiedza bedzie przydatna poniewaz rozważam powrót do Polski. Aktualnie jedyna oferta pracy jaka otrzymałem to bylo 7k brutto...
Dziwne jest to że w Polsce cieżko sie czegokolwiek dowiedzieć o zatobkach i kosztach życia.
#zarobki #wroclaw #korposwiat #finanse
  • 24
@Subtelna_aluzja: wydaje Ci się, są ludzie programiści teraz co przebranżawiają się z bycia barmanem, żołnierzem, w jednej firmie nawet robił gość co był marynarzem... A w IT najłatwiej teraz robotę wyhaczyć... Są nawet Bootcampy z gwarancją pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Subtelna_aluzja: mistrzu ciezko cos powiedziec o kosztach zycia, bo sa duze kontrasty zaleznie od stylu zycia, tego czego oczekujesz itd.
tl;dr nie spodziewaj sie poziomu z aktualnego kraju w ktorym jestem przy tym samym nakladzie pracy, to nadal Polska ¯\(ツ)_/¯

Wynajem jest drogi, ceny sa europejskie, zarobki sam widzisz.
Wchodzisz na olx ogladasz ogloszenia o wynajmie i masz srednia za ile wezmiesz kawalerke.
Z jedzeniem aktualnie sytuacja jest dynamiczna, bo
@Subtelna_aluzja: Ja wybrałem życie zamiast wegetacji, czyli wynajem (póki co) nowej kawalerki i nie oszczędzanie na jedzeniu. Ale np. nie mam nałogów, jeśli nie liczyć przyzwoitej kawy.
Zdziwiło mnie, ilu starszych (nawet po 50.!) znajomych wynajmuje jeszcze pokoje, choć wiem, że niektórzy z nich resztę przepijają. Np. odbierają urlop i ładują browary przez 2 tygodnie, bo "pogoda była zła".

To raczej ty byś się musiał określić ze stylem życia i gdyby
@PurpleHaze: Dziekuje za odpowiedz, zależało mi na wpisach ludzi z roznych dziedzin / srodowisk. Moze napisze inaczej, ile minimum powinienem.zarabiac zeby utrzymać sie we Wrocławiu - wynajmujac kawalerke, wychodzac co weekend na miasto jedzac w domu i majac samochód.
@Subtelna_aluzja: Chyba jesteś w stanie sam się dowiedzieć ile mniej więcej zużyjesz wody i prądu, a kolejny koszty czyli wynajem albo opłaty za mieszkanie to już każdy ma inne.

Reszta to już zależy jak kto żyje. Jak będziesz sobie siedział cały czas w mieszkaniu i jadł tanio to koszty będą śmieszne. Natomiast jak co parę dni chcesz sobie skoczyć na rynek na piwo a w weekend poimprezować to już tylko od
@kerdian: A masz klimatyzację? Balkon z fajnym widokiem? Dość wysoki standard wykończenia? Bo ja zdecydowałem się za to dopłacić, choć tak naprawdę wielkiego wyboru nie było w interesującej mnie lokalizacji (2 km od rynku).