Wpis z mikrobloga

Projektuję chatbota na Messangera, gdzie struktura odpowiedzi miała być oparta o drzewo odpowiedzi- od 1 wiadomości user ma do wyboru kilka odpowiedzi.
Klient jednak zdecydował, że chce mieć też elementy, gdzie użytkownik wprowadzi niektóre odpowiedzi "z palca", np. email kontaktowy lub jakieś daty. Póki co cały projekt miałem bezstanowy i zastanawiam się jak to ograć w możliwie prosty sposób.

Moja pierwsza myśl to zapis stanu użytkownika, że "następna jego odpowiedź będzie zawierać...", jednak zastanawiam się czy nie dałoby się tego jakoś lepiej zaprojektować? Szukałem jakiś gotowych projektów chatbota żeby się zainspirować, jednak wszystkie opierały się o proste drzewo odpowiedzi.

Macie jakiś pomysł jak mógłbym to zaprojektować by nie komplikować sobie logiki?

#programowanie #php #facebook #informatyka
  • 7
  • Odpowiedz
@Jurix hmmm... Każdą odpowiedź bota to "dziękujemy za kontakt, w tej sprawie proszę połączyć się z infolinią, nasi konsultanci udzielą szczegółowej odpowiedzi na Państwa pytania" - i CeeSik ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Jurix: Ja coś takiego zrobiłem jakiś rok temu na nested sets z dodatkowymi, programowalnymi warunkami sterującymi. Na podstawie odpowiedzi można było przekierować bota do odpowiedniej gałęzi z której zadawał dalsze pytania lub kontynuować dyskusję w głównej. Generalnie byłem w stanie wyklikać większość konwersacji polegających na zbieraniu danych od użytkownika. Każde pytanie od bota to był rekord w tabeli drzewa wraz z triggerami odpowiedzi (coś a'la tagi), które gdzieś kierowały, jeśli pytanie
  • Odpowiedz