Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam niezłą imbę i szukam pomocy.

Wystawiłem na olx sprzęt elektroniczny, konkretnie słuchawki airpodsy, które kilka lat temu kupiłem na allegro.
Kupujący po odebraniu paczki stwierdził, że to podróby.
Nic mi na ten temat nie było wiadome, ja je bez problemu używałem kilka lat i było wszystko dobrze.
Na allegro sprzedawca już ten nie działa, więc nawet nie mam z nim żadnego kontaktu.
Gościu zaczął się ze mną kłócić. On swoje, ja swoje.
W końcu wysłał mi jakiś skan z pseudo badania i niby wyszło, że to podróba.
Napisał, że idzie z tym na policje.
Po tym próbowałem się jeszcze raz z nim dogadać, jednak uparł się, że chce mi narobić problemu.
Co mogę zrobić? Sprawa ponoć już jest na policji.
Chcę jakoś wycofać się z tego rakiem. Nic złego nie zrobiłem, a nie chce mieć problemu że niby sprzedałem podróby.
Usunąć aukcję? Usunąć treść aukcji? Usunąć wiadomości? Usunąć konto?
Zacząć się logować z różnych IP po VPN/TOR aby utrudnić służbą życie?

Proszę tylko bez umoralniania, że dobrze mi tak. Nie miałem pojęcia, że to podróby.
#prawo #vpn #tor #olx

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614c76649ce06a000a930193
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie
@AnonimoweMirkoWyznania: sprawdź numer seryjny https://checkcoverage.apple.com/ - jak jest ok, to jest ok.
Jak nie - przygotuj sobie dowód zakupu (faktura na mailu, czy choćby wydruk z allegro). Przyda się na ew. przesłuchaniu. Może jednak do niego nie dojść, bo kupujący może tylko straszyć. Zaproponuj zwrot, jeśli odeśle Ci słuchawki - na Allegro to nie jest problemem.

Usunąć aukcję? Usunąć treść aukcji? Usunąć wiadomości? Usunąć konto?

Zacząć się logować z różnych IP