Wpis z mikrobloga

Pomóżcie bo mnie zaraz Kubica weźmie. Mam router w innym pokoju niż komputer, ale między tymi pokojami jest dziura w ścianie akurat żeby przewlec przez nią kabel. Internet mam 750mbps. Jak podpinam kabel sklepowy do kompa bezpośrednio to te 700mbps+ mam bez problemu. Jak utnę ten kabel, przewlekę przez ścianę i założę końcówkę CAT6 sam, to prędkość zwalnia do 90+. Już próbowałem różnych kabli, różnych końcówek i ciągle to samo, nie mogę przekroczyć 100mbps składając kabel samodzielnie, a wszystkie części mają CAT6, więc w teorii powinny działać do 10gbps. Gdzie leży problem, czego spróbować?
#kiciochpyta #internet #zalesie
  • 12
@dosiu: Na 99% źle zaciśnięty kabel. 1Gb (a nawet więcej, ale mniejsza) powinieneś wyciągnąć bez problemu na prawidłowo wykonanym Cat 5e. Albo zaciskasz bez ekranu (zazwyczaj nie problem) jednocześnie prowadząc wzdłuż jakiegoś mocno obciążonego i zaszumionego obwodu zasilania (zazwyczaj ogromny problem).

Najprostsze rozwiązanie podaje @eXe1987. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@odysjestem: mam zaciskarę
@nrTwYKWK6Q4a_L: a muszą być w ten sam sposób zrobione? Kupiłem kabel ze sklepu i jedną część zostawiłem oryginalną, a drugą tylko zmieniłem, a piny są podpięte tak jak w oryginalnej nieuciętej części
@eXe1987: chyba to zrobię XD
@reveil: próbuję z tym samym kompem, na początku jest 750 a później 100