Wpis z mikrobloga

@lalabomba: z pewnością są jakieś ekstemalne przypadki, szczególnie gdy dziecko pomija etap stania z podparciem, chodzenia wzdłuż. Z tym, że serio jeśli wszystko jest zabezpieczone (kanty, wystające elementy), to od uderzenia w podłogę z wysokości pozycji stojacej nie zrobi sobie poważnej krzywdy. Sama fizyka temu przeczy, bo dziecko ma mała masę. Będzie boleć, będzie płakać, ale się nie uszkodzi i nie zabije.

Oczywiście, każdy rodzic decyduje za swoje dziecko i jeśli
  • Odpowiedz
@Norskee to jest idiotyczne, dzieci sa naturalnie przystosowane do obijania czerepem o cos, jesli dobrze pamietam ze szkoly rodzenia to maja duzo wiecej plynu w czaszce po to aby mozg w razie upadku sie latwo nie uszkodzil
  • Odpowiedz
@ciemnienie: mój mały kaszojad też miał zabezpieczone wszystkie rogi i krawędzie, to jako pierwsza zabawę po nauczeniu się chodzić wymyśliła sobie zrywanie tych silikonowych zabezpieczeń. Fajne to było na 2 dni. A jeśli chodzi o naukę konsekwencji to myślę że dziecko które ledwo co nauczyło się chodzić pewnie i zkmini fakt że tam jest stół tam rant i trzeba uważać, gorzej z koordynacja ruchowa która na tym etapie kuleje
  • Odpowiedz
@Anyper: Mój jak się urodził to miał zęby i zaraz po wyjściu z żony przybił mi piętkę górną, potem dolną i żółwika krzycząc „whatsup nigga” serio
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RRybak: bez przesady. Pod górkę robi się jak zaczyna raczkować i jak od razu pozabezpieczasz kanty i gniazdka i wyrobisz sobie nawyk nie stawiania gorącego na krawędzi mebli, to nawet nie zauważysz żadnych utrudnień. Czasem trzeba porzestawiać też coś wyżej i po problemie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@roots18: o to to. Nie mogę słuchać takiego pierdzielenia. Każdy kolejny etap to nowe wyzwania, ale też nowe bonusy. Choćby po nauce chodzenia, nie trzeba sie wszedzie bujac z wozkiem. Po nauce mowienia, powie ci co go boli, jak płacze. Po pojsciu do zlobka/szkoly coraz wiecej czasu bedzie sie bawic i zajmowac soba samodzielnie. W wieku średnioszkolnym zacznie pomagać w domu. Itp. Itd. Nie ma co słuchać wymądrzania się, tylko dobrych
  • Odpowiedz