Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JavierDaY: Jeże są spoko, ale jak wyżej pisali- są wymagające, pigmejskie są dość chorowite jako ogół, a kompetentny weterynarz w kwestii jeża trochę sobie liczy
@JavierDaY: miałem jeża pigmejskiego przez 4 lata, zdechł w zeszłym roku. Bardzo fajna opcja na pupila, są dosyć samodzielne, tylko trzeba im zapewnić odpowiednie warunki (terrarium, wybieg, zabawki). Dużo sraja, ale można nauczyć żeby załatwiał się tylko w terrarium albo kuwecie (mi się udało po ponad pół roku). Jedynie nie spodziewaj się jakiejś sympatii ze strony jeża większej, to nie są zbyt towarzyskie zwierzęta i maja humorki
@JavierDaY
@Michael_Scott
Jak kolega Michael wspomniał jeże są cudowne ale wymagające. Przemyśl czy będziesz w stanie ogarniać go nawet mimo humorów tj. np obcinać pazurki mimo tego, że jest zwinięty w kulkę i jakimś cudem musisz wydostać jego łapki - czasem zejdzie na to kupa czasu :) dodatkowo co najważniejsze - czy masz weterynarza specjalizującego się w zwierzętach egzotycznych niedaleko domu. Kiedy mój jeż zachorował bywaliśmy u weterynarza średnio raz w tygodniu