Wpis z mikrobloga

@MariushxD: pewnie niedlugo i to zrzuca. byla gdzies lista subow ktore zostaly zbanowane i bylo tego narpawde duzo. Reddit jest tymbardziej zly, bo przeszedl w brudne chinskie rece umoczone krwia. Ja z tego tylko korzystam do celow informacyjnych o grach / sporcie. Tematy polityczne i inne tego typu glupoty omijam szerokim lukiem.
@slawek89:
  • Odpowiedz
@Rabusek: Nie rozumiem kontrowersji. Wspinaczka na Everest co rok przyciąga około 800 osób. Osiągnięcie szczytu wymaga mieszkania w ciasnych namiotach z innymi wspinaczami, przy ograniczonym dostępie do higieny i służby zdrowia. Ognisko COVID w takich warunkach byłoby dużym zagrożeniem, a lokalne władze od lat pracują nad poprawieniem bezpieczeństwa wspinaczy, więc taki krok jest totalnie logiczny.
  • Odpowiedz
@karolinkaaa2001: ale jak to jest tam dużo postów popierających aktualny nurt naukowy, który mówi, że niebranie szczepionki jest bezsensownym narażaniem siebie (i przez to narażanie także innych)? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawdę szalone.
  • Odpowiedz
  • 5
@Rabusek
@karolinkaaa2001 ale wy jesteście niedorobieni, skoro tacy z was wolnomyśliciele to moglibyście sie zastanowić po co te szczepionki.

To żeby wam trochę rozjaśnić:

Wycieczka na Mount Everest może kosztować nawet 100k$ dlatego wiek himalaistów to często 40 a nawet 50+ (grupa podwyższonego ryzyka)

To nie są rysy czy giewont i wycieczka na jeden dzień tam się wchodzi wraz z aklimatyzacja w obozach pośrednich a ostatni obóz jest na wysokości gdzie wlatywanie
  • Odpowiedz
moglibyście sie zastanowić po co te szczepionki.


@HPLC: czemu nie wymagają więc szczepień na inne choroby zakaźne i na grypę? Tymi się nie da tam zarazić? Te tam będą mniej śmiertelne?

Bardzo wybiórcze decyzje co do wymogu szczepionek.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rabusek masz aż tak wyprany mózg że nie jesteś w stanie przyznać że covid powoduje spadek saturacji i zakrzepice (bardzo niebezpieczne na dużych wysokościach) w większej ilości przypadków niż grypa i właśnie dlatego szczepionka jest wymagana. Tak na marginesie to nie wiem czy inne szczepionki w tym na grypę nie są wymagane na Mount Everest bo nie sprawdzałem, a ty sprawdziłeś czy poprostu szurski móżdżek ci to podpowiedział?
  • Odpowiedz
czy inne szczepionki w tym na grypę nie są wymagane na Mount Everest bo nie sprawdzałem


@HPLC: tym się różnimy że ja sprawdziłem i nie są, są conajwyżej "zalecane". W czym problem dopisać covida do listy tych zalecanych zamiast go wymagać?

Unless you are entering Kathmandu from tropical Africa, then there are no legally required vaccinations to enter or exit from Nepal.


Zalecane:

1). Tetanus

2). Hepatitus A

3). Hepatitus B
  • Odpowiedz
  • 1
@Rabusek od dwóch postów próbuje ci to wytłumaczyć ale widzę że wsiąknąłeś już tak bardzo w szurskie myślenie że nic nie dociera ( do poprzednich argumentów dodam jeszcze że covid ma relatywnie wysokie R0 co też tlumaczy obowiązkowość szczepień)

A jak już to nie wiem czemu piszesz że tym się różnimy że ty sprawdziłeś, a ja nie, szczególnie że odrazu przyznałem że tego nie sprawdzałem zamiast wciskać ciemnotę. Natomiast ty sprawdziłeś i
  • Odpowiedz
zalecane inne szczepienia.


@HPLC: zalecane, a nie wymagane, więc pytam ponownie - czemu na COVIDa muszą wymagać, a na inne mogą tylko zalecać, szczególnie, że te inne choroby to już nie jest "tylko grypka"?
  • Odpowiedz