Wpis z mikrobloga

Mireczki, walczę o odszkodowanie. Ktoś #!$%@?ł i uciekł, ale na szczęście udało się znaleźć sprawce. Ubezpieczalnia zaproponowała mi 1500 zł. Z tego co się orientuję to za mało jak na taką szkodę. Dostałem wycenę części: zderzak 2400, błotnik 1250 i ewentualnie reflektor 1420. Po wysłaniu tego do ubezpieczyciela odpisał mi, że żadna z tych części nie kwalifikuje się do wymiany. Czy ktoś się orientuję jak to wygląda i generalnie na ile powinienem się zgodzić?
Honda Accord VII.

#samochody #honda #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #odszkodowanie
Queen14K - Mireczki, walczę o odszkodowanie. Ktoś #!$%@?ł i uciekł, ale na szczęście ...

źródło: comment_163220756781RZhKHk5TwtJejyFSXl36.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Queen14K: Myślę że okolice 2,5-3 k powinno być ok, zrobisz za 1200-1500, zderzak używka w kolorze ok.400-500 z alledrogo, lampa polift TYC albo DEPO 350-400 (z foty nie widzę czy uszkodzona) - robocizna na nadkole zależy od warsztatu - myśle że ok 600zł za element. Zderzak jeśli pourywane zaczepy to wymiana.
  • Odpowiedz
lampa polift TYC albo DEPO 350-400


@eirmens: chyba najgorszy pomysł jaki można zrobić. Zamienniki są fatalne jeżeli chodzi o lampy, tylko oryginał.
  • Odpowiedz
lampa polift TYC albo DEPO 350-400


@eirmens: Tyś chyba wiarę stracił. Za darmo tych lamp bym nie chciał.

zderzak używka w kolorze ok.400-500 z alledrogo,


@eirmens: Tak, znajdź zderzak z allegro którego nie trzeba przynajmniej pomalować. Optymista.
  • Odpowiedz
@pablo_see: nie twierdzę że nie masz racji, zależy czego ktoś oczekuje od auta które jest już prawie pełnoletnie, jeśli koledze zależy może oddać do aso i oczekiwać wymiany na pełnowartościowe/oryginalne elementy, też mam CL7 i może 5 lat wstecz też zastanawiałbym się nad tym czy nie robić bezgotówkowo. Teraz przy podobnych uszkodzeniach zrobił bym to sam, lampy już sam wymieniałem(ustawione w SKP), zderzak też, ale dla mnie to już nie
  • Odpowiedz
lampa polift TYC albo DEPO 350-400

@eirmens: Tyś chyba wiarę stracił. Za darmo tych lamp bym nie chciał.


@pablo_see: mam w Hondzie lampę TYC z przodu, ma już 13 lat i ani nie jest wyblakła, ani nie odpadają z niej plastiki. Świeci w dalszym ciągu bardzo dobrze i daje ładną linię światła, więc w czym problem?
  • Odpowiedz
@Queen14K: Rób bezgotówkowo - masz do tego prawo. Miałem podobnie z drzwiami - rzeczywisty koszt okazał się prawie trzy razy większy niż wycenione zostało. Zrobiłem bezgotówkowo i nie mieli nic do gadania.
  • Odpowiedz
@Queen14K: Przecież ubezpieczyciel ma rację, żadna z tych części nie nadaje się do wymiany (może poza lampą, o ile faktycznie jest uszkodzona). Polakierować i gotowe.
ASO to najwięksi naciągacze na świecie, bulisz tam masę pieniędzy za każdą pierdołę (a co zabawniejsze: jak sprawca ma ubezpieczenie w PZU / Warcie / Link4, to wcale nie jest takie pewne, że ASO będzie chciało twój samochód zabrać do naprawy - bo sami wiedzą,
  • Odpowiedz