Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo

Łowi tu ktoś na drop shot?
Co robicie po łowieniu? Przypon jest wiązany na węzeł np. Alberto, więc nie da się go uciąć bez straty kawałka fluorocarbonu. Zabezpieczacie czymś hak i tyle, czy jakaś inna sztuczka jest tu potrzebna?
  • 6
@Exymus: Dobra, to wezmę upitolę kawałek korka i tyle.
Znając życie, oczywiście po chwili zacznie się pluskać jakiś boleń w pobliżu :D Ale trzeba być twardym, nie miękkim, choć nie ukrywam, że cholernie chciałbym kiedyś gnoja dorwać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Exymus: A jak skuteczność metody w porównaniu z jigowaniem? Od razu powiem, że u mnie na wędce minimalna główka, by było widać pacnięcie o dno, to 3g, więc jakbym chciał użyč małych przynęt, to tylko drop shot mi zostaje.
@Pantokrator: plecionka 0,04/6 i zobaczysz po niej że opadło. Powiem tak, w zeszłym na roku na jesień połowiłem 2x genialnie na dropa, ale tylko dwa. za to ryby wielkie. na bardzo słabo żerujące ryby działa ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Exymus: Jak wieje, jest złe światło etc. to do bani mi się na plecionkę patrzy, a czasem zwyczajnie nic nie widzę, bo wzrok też u mnie niezbyt dobry, a jak daleko rzucę, to już w ogóle :P - bo najlepiej widać koło miejsca, gdzie wpada do wody niby, a jak to 25m ode mnie ..
100 razy wolę obserwowač szczytówkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Exymus: Dobra, a powiedz mi jeszcze:
- ile zostawić fluorocarbonu między hakiem a ciężarkiem
- haki dobrać gabarytowo do przynęty jak do czeburaszki (hak 4 do 5cm trochę grubszej gumki itd.), czy jakoś inaczej
- ile fluorocarbonu między hakiem a plecionką (bo nie wiem, czy nie chciałbym jednak na krętliku tego wiązać, jak wystarczy np. 18cm by ryba nie narzekała)

I odnośnie patrzenia na plecionkę przy opadingu - patrzysz się tam,