Wpis z mikrobloga

Granice od zawsze stanowiły o bezpieczeństwie państwa. Odrodzona Polska po wygranej wojnie z bolszewikami musiała się borykać z wielkimi problemami szczelności granicy wschodniej. Sowieci nie porodzili się z porażką i wysyłali przez zieloną granicę wielu dywersantów i szpiegów, aby destabilizować sytuację na Kresach i podważać w oczach miejscowej ludności zwierzchnictwo Polski na tych terenach. Dochodziło tam do scen rodem z Dzikiego Zachodu, dlatego też Warszawa powołała do Korpus Ochrony Pogranicza. A to jak sobie tam radzono i jak wyglądała sytuacja dowiesz się z tego odcinka

Link do znaleziska - Bezpieczeństwo granic. Jak strzeżono granic w II Rzeczpospolitej?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #zainteresowania #wojna #europa #swiat #zsrr #youtube #pokazmorde #granica #iiwojnaswiatowa #wojsko #strazgraniczna #ukraina #bialorus #rosja #polska
sropo - Granice od zawsze stanowiły o bezpieczeństwie państwa. Odrodzona Polska po wy...

źródło: comment_1631863616ZO64ZwNqevwBVj2W3rHeCs.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
Plusuj ten komentarz, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk
  • Odpowiedz