Wpis z mikrobloga

Siema, mam tasiemca na wynajmowanym mieszkaniu (nie jestem właścicielem tylko osoba która wynajmuje całe mieszkanie i podnajmuje 2 z 3 pokoi). Koleś miał się wyprowadzić 1.09.21 ale dalej siedzi w pokoju, nie ma już kluczy do mieszkania. Pytanie czy jak go nie wpuszczę do mieszkania to może przy pomocy policji wejść na mieszanie(jego rzeczy dam do piwnicy na przechwanie) ?
*mam umowę która pozwala na wynajem 2 z 3 pokoi
*facet o którym mowa miał umowę na 3 dni

#najem #wynajem #prawo #pomocy #mieszkanie #lokatorzy #poradaprawna #eksmisja
  • 14
tasiemca

@najemwynajem: W sensie "pasożyta"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie czy jak go nie wpuszczę do mieszkania to może przy pomocy policji wejść na mieszanie(jego rzeczy dam do piwnicy na przechwanie) ?

To jest ciekawy temat, bo trzeba ustalić do kiedy trwa posiadanie. Czy jak opuści lokal, bo idzie do pracy, to posiadanie ustaje? Przez sam fakt, że ma tam rzeczy można uznać, że posiadanie jednak trwa.
  • 0
@staryhaliny w sumie gość podpisał umowę na 3 dni od 19.11.20 do 22.11.20. Następnie nie była przedłużona a za pokój płacił jego ojciec (stwierdziłem że jak płaci to ok). Od miesiąca jego ojciec się wypiął i stwierdził że nie będzie za darmozjada płacić. Wyprowadzka 1.09.21 była jego deklaracja ustną.

Dodatkowo koleś jest narkomanem i nie pracuje+zrobil syf i zniszczenia na mieszkaniu.

Byla wzywana dwukrotnie policja - za pierwszym razem przyjechali goście od
  • 0
może jestem podatny na coś w stylu syndromu sztokholmskiego albo jestem w uj egoistą bo gościowi chce pomóc (jak go wyrzucę to sumienie będę mieć #!$%@? bo sobie koleś pewnie nie poradzi ).

Jeszcze myślałem nad jakąś pisemną deklaracja z jego strony że w ciągu tygodnia opuści lokal, ale chyba im więcej mu pomagam to on to bardziej wykorzystuje.
w sumie gość podpisał umowę na 3 dni od 19.11.20 do 22.11.20. Następnie nie była przedłużona a za pokój płacił jego ojciec (stwierdziłem że jak płaci to ok).


@najemwynajem: A to kolego znacząco zmienia postać rzeczy! Bowiem:

Art. 674. KC
Domniemanie przedłużenia najmu na czas nieoznaczony

Jeżeli po upływie terminu oznaczonego w umowie albo w wypowiedzeniu najemca używa nadal rzeczy za zgodą wynajmującego, poczytuje się w razie wątpliwości, że najem został
  • 0
@staryhaliny dzięki, będę wiedział na przyszłość. Czyli najlepiej nie pokazywać umowy i trzymać się tego że koleś nic nie podpisywał.

Ojciec płacił ale jest na tyle wqq na syna że się wyprze, ojcu też zależy aby opuścił lokal.

Co do jego możliwości pozywania są zerowe, bardziej mi zależy aby policja nie kazała mi go wpuścić jak go wyprowadzimy i nowy najemca zamieszka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@najemwynajem: wystarczy, że pokaże przelew do Wynajmującego za ten miesiąc kiedy umowa już nie obowiązywała. Zostanie to uznane za zgodę Wynajmującego na dalsze korzystanie z lokalu czyli milczące przedłużenie umowy najmu i zastosowanie będzie miał cytowany wyżej 674 kc.

Możesz działać z tym Ukraińcem, ale tylko chciałem Cię uświadomić o ryzyku formalnym.

Policja nie jest od ustalania czy naruszono posiadanie. Przywrócenia posiadania dochodzi się przed sądem.
  • 0
@staryhaliny sprawy sądowej się nie boję bo on nie ogarnie tego +nie ma kasy, dodatkowo się w rok przedawnia.

Na prawdę chciałem się z nim dogadać, pomoc ale z takimi typami tego nie warto robić.

Typ taki burdel zrobił że pomagałem mu w sprzątaniu, ostatecznie powiedział mi że powinieneś mu zapalacic za to że to on mi pomógł posprzątać jego syf :d
@najemwynajem: Z doświadczenia powiem, że jak czujesz się mocniejszy i cwańszy od niego, to po prostu działaj. Bo ani on, ani Ty nie możecie liczyć na szybkie załatwienie sprawy przez sąd. Ale warto wiedzieć jak wygląda to od strony prawnej. Powodzenia.
  • 0
@staryhaliny bardzo Ci dziękuję. Sądy to tragedia ja też sobie odpuszczę zniszczenia, dochodzenia czynszu. Dla mnie jest ważne to że jak policja przyjedzie to pouczy go tylko o złożeniu wniosku do sądu a nie każe mi wpuścić pasożyta do pokoju który już inna osoba wynajmuje.