Wpis z mikrobloga

Tak ciekaw jestem, jak robicie/robiliście łuk na prawo jazdy, to skręcaliście na podstawie tyczek czy na czuja, patrząc przed siebie jadąc naprzód i w prawe lusterko cofając? Ja robiłem po lusterku.
#pytanie #prawojazdy #samochody #motoryzacja

Jak w poście

  • Po tyczkach 32.4% (47)
  • Po lusterku 67.6% (98)

Oddanych głosów: 145

  • 19
  • Odpowiedz
@supra107: na lusterku, do wewnętrznej krawędzi. Ale pan instruktor, próbował mnie nauczyć jazdy na tyczki, w życiu debilniejszej rzeczy nie słyszałem xD

To było coś typu pół obrotu przy tyczce #3, potem cały obrót na tyczce #5, przez 2 tyczki trzymamy i odkręcamy przez 2 tyczki xD
  • Odpowiedz
@thampel5: Mi właśnie na B instruktor mówił żeby po tyczkach, ale sam wolałem się wyuczyć na czuja. I dało radę. Przy pierwszym podejściu udupił mnie stres, włączenie długich i zbyt wczesne zatrzymanie się, a przy drugim zdałem xD
  • Odpowiedz
Mi właśnie na B instruktor mówił żeby po tyczkach, ale sam wolałem się wyuczyć na czuja. I dało radę. Przy pierwszym podejściu udupił mnie stres, włączenie długich i zbyt wczesne zatrzymanie się, a przy drugim zdałem xD


@supra107: Na B to moim zdaniem powinieneś uczyć się tak jak Ci każą byleby zdać, ten łuk później i tak Ci #!$%@? pomoże, kupisz sobie inne większe auto z innym promieniem skrętu i już
  • Odpowiedz
ten łuk później i tak Ci #!$%@? pomoże, kupisz sobie inne większe auto z innym promieniem skrętu i już ten plac manewrowy możesz sobie wsadzić


@thampel5: no właśnie dlatego sie powinno uczyć jeździć na lusterkach, a nie jak debil na tyczkach.
Jak się nauczysz na lusterkach, zobaczysz jak się zachowuje samochód, to każdym samochodem, w każdej sytuacji cofniesz. Poza placem nie ma tyczek...

#!$%@?łbym wszystkich instruktorów co uczą na tyczkach... Typowo
  • Odpowiedz
@supra107: Powoli, powoli i na czuja. Pilnujesz żeby lewa strona auta była w stałej odległości od lewej linii. Jak przestaniesz liczyć tyczki, to po kilku razach załapiesz jak to działa. Dodatkowo, zagadywałem do znajomego, stawiałem mu 4-pak, z puszek, bluzy itd. ustawiałem sobie rękaw i ćwiczyliśmy jego astrą na parkingu przed Auchan xD.

Za to parkowanie równoległe to gówno i do dzisiaj tego nie umiem, a uczyłem się właśnie w stylu
  • Odpowiedz
ie umiem, a uczyłem się właśnie w stylu "jak zrównasz się lusterkiem to kierownica do oporu


@Reevo: no i właśnie dlatego nie umiesz... Jakbyś pocofal sobie normalnie jak człowiek na lusterkach, zatrzymał się, wysiadł, zobaczył jak się samochód zachowuje to byś się nauczył raz dwa i byś mógł wszędzie zaparkować.
Wbrew pozorom, można sporo nauczyć się takiego manewrowania w jakichś grach typu GTA V czy inny Euro Truck Simulator, gdzie masz
  • Odpowiedz
@supra107: Pod blokiem muszę równolegle parkować i zawsze to robię na 2-3 razy, plus wychodzenie z auta żeby się upewnić że dobrze stoję. W zeszłym tygodniu sąsiad z okna się śmiał, że muszę jeszcze raz spróbować bo na jego oko nadal jest krzywo xD. A prawko od 5 lat i 150k nalotu....
  • Odpowiedz
@supra107: Instruktor uczył mnie na tyczkach i tak też miałem ogarnięte. Jak poszedłem na egzamin, to przecierałem oczy ze zdumienia, bo wordowski łuk był ze dwa razy szerszy niż ten u mojego instruktora i zrobiłem cały na czuja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz