Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iredbox: napisałeś, że są takie przepisy, które zabraniają samodzielnej pracy, a gdy poprosiłem o źródło to mi odpowiadasz, aby przeczytać instrukcję stanowiskową.
To jest taki przepis czy go nie ma?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bakalarz: jednym z rozwiązań jest skorzystanie z produktow typu TWIG
https://www.twigcom.com/pl_PL/page/lone-worker-safety
Testowałem kiedyś model TWIG Embody. Zapięte na pasku, zawsze przy sobie. Czerwony przycisk do wzywania pomocy. Można było ustawić czy ma wysłać SMS czy wybrać numer (ma miejsce na sim). Opcji miał dużo, takich jak wykrywanie czy osoba upadła i wtedy mógł z automatu zadzwonić po pomoc. Wbudowany mikrofon i głosnik naprawdę dawały radę. Do tego miał GPS ale
  • Odpowiedz
napisałeś, że są takie przepisy, które zabraniają samodzielnej pracy, a gdy poprosiłem o źródło to mi odpowiadasz, aby przeczytać instrukcję stanowiskową.

To jest taki przepis czy go nie ma?


@bakalarz: ok, a wiesz e nie ma przepisu BHP który mówi że nie można wsadzac do niszczarki reki albo do gniazdka widelca? Czy to oznacza że można tak robić czy jednak nie. Nie psrecyzwoałem jedynie że nie ma odgórnego przepisu gdyż
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iredbox: napisałeś, że są takie przepisy, które zabraniają samodzielnej pracy, a gdy poprosiłem o źródło to mi odpowiadasz, aby przeczytać instrukcję stanowiskową.

To jest taki przepis czy go nie ma?

@bakalarz: dwa lata temu jak sprawdzałem to w PŁ takich przepisów nie ma. We Francji na ten przykład ustawodawca zabrania pracy w pojedynkę nawet w biurze, chyba że osoba wyposażona jest w system typu TWIG
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: słyszałem o przypadku, gdzie operator zamkną się w maszynie. Na szczęście miał telefon przy sobie i drugi operator przyjechał go uwolnić. Przypadki są różne i różni operatorzy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bakalarz: generalnie nie ma. A przynajmniej nie było dwa lata temu. Jak chcesz odezwij się na PW z numerem telefonu, przekażę go gościowi który ściągał mi to na testy.
  • Odpowiedz