Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@bakalarz: zawsze na 2 maszyny pracujemy w nocy. W sytuacji gdy druga osoba musi z jakiegoś powodu opuścić pracę np o 2 w nocy mamy zamknąć hale i skończyć pracę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@blackmilk: nie znalazłem w wykazie operatora cnc. Na zakładzie mamy firmę ochraniającą obiekt i moim pomysłem jest, by zamontować przycisk, którego nie naciśnięcie skutkowałoby alarmem u ochrony. Przycisk z powodzeniem stosowany na statkach.
  • Odpowiedz
@bakalarz: jak pracowałem za gówniaka na cnc to była jakaś gruba robota co musiała iść kilka dni. W nocy przyjeżdżał nawet dyrektor by siedzieć na zakładzie. Nie ma opcji by pracownik sam był przy robocie gdzie występuje duże ryzyko wypadku (ciężkie elementy, elementy wirujące, itp itd).
  • Odpowiedz
Ale wy oczytani jesteście ciekawe kiedy te wszystkie książki czytaliście.


@M83_: > a nie szukam oszczędności, a propozycji rozwiązania, które nie zmusi mnie i moich kolegów do pracy na 3 zmiany

@bakalarz: > Czuwak jak na kolei. XD

@TheJaster:
Dobra, są przpeisy BHP z dupy ale są też takie które sa dobre. Jednym z nich jest własnie ten który nie zezwala na prace tylko jednemu operatorowi cnc, frezarki itd.
  • Odpowiedz
a mogę prosić o konkretne źródło takiego zapisu w przepisach BHP?


@bakalarz: możesz, przeczytaj instrukcję obsługi danej maszyny i zalecenia oraz stowrzoną na podstawie tych dwóch rzeczy instrukcję stanowskowa :)
  • Odpowiedz
Na zakładzie mamy firmę ochraniającą obiekt i moim pomysłem jest, by zamontować przycisk, którego nie naciśnięcie skutkowałoby alarmem u ochrony.


@bakalarz: Pilot który jest zawsze przy dupie. Mieliśmy w firmie taką maszynkę włoską która miała rewolwerowy magazynek na narzędzia który obracał się prostopadle do wrzeciona - była taka fajna łapka która pobierała narzędzie z magazynku, przesuwała się do wrzeciona, wyjmowała to narzędzie, wkładała drugie, przechodziła do magazynku i odkładała to wyjęte
  • Odpowiedz