Wpis z mikrobloga

Myślałem, że łatwiej będzie wstawić głupią kanapę i stół ale jak się za to zabrałem, to nie wszystko wydaje mi się #!$%@? xd

Kompletnie nie wiem jak dobrze pogodzić biurko w salonie z resztą wyposażeni. Ogólnie to jest tylko jedno pomieszczenie na screenie, bo ten biały otwór w ścianie prowadzi jeszcze do malutkiego korytarzyka i łazienki oraz pokoju. Biurko chcę mieć w salonie, bo potrzebne mi jest duże stanowisko, 3 monitory itd. a w sypialni wolę wstawić sobie dużą szafę gdzie wszystko zmieszczę.

Nie wiem jak kanape dać, bo wypadałoby, żeby była w stronę telewizora, nie ma w tym planerze akurat narożnych. Telewizor będzie albo obok biurka albo zawieszony ponad monitorami nad biurkiem (nad tym się jeszcze zastanawiam). Bardziej patrzę pod to, żeby mi się na codzień dobrze z tego korzystało niż żeby było ładnie z powodu odwiedziń większej grupki rodziny raz na rok.

#mieszkaniedeweloperskie #architekturawnetrz #wystrojwnetrz
Pobierz
źródło: comment_1631196089vjb6VXZR1fffxX7Rg3P2Oc.jpg
  • 28
@Murasame: Ew biurko pod okno, tv tam gdzie biurko aktualnie a kanapa narożna tak jak ta powyżej z krótszym bokiem wystającym do pomieszczenia (zakładając powyższy półwysep).

Ale wciąż będzie ciasno i brzydko
no z dupy te biurko wygląda tylko jak przeniosę je na siłę do pokoju to w sumie poza obiadem będę cały dzień spędzał w pokoiku 10 metrów.


@Murasame: A to na wizualizacji ile ma tak w ogóle?
@ATAT-2: A prawie 30m, biurko jest duże bo szerokie na 160cm ale jak wstwiłem to to dopiero teraz widzę jak to bardzo zagraci przestrzeń i nie wiem czy nie powieszę monitorów na ścianie + małe biurko na samą klawiature i laptopa
@NPC_358034: Normalnie, to nie jest mieszkanie dla rodziny tylko duża kawalerka. Jeszcze się zastanawiam czy nie zrobić jednak ścianki działowej pomiędzy salonem i kuchnią, może lepiej to będzie wyglądało.
@Murasame: ok, to wiele wyjaśnia. Ścianki nie rób, to jeszcze bardziej zmniejszy ilość dostępnej przestrzeni no chyba że jakiś "wooden room partitioner" (nie wiem jak to się nazywa po polsku, wrzuć w google to zobaczysz)
@NPC_358034: Normalnie, to nie jest mieszkanie dla rodziny tylko duża kawalerka. Jeszcze się zastanawiam czy nie zrobić jednak ścianki działowej pomiędzy salonem i kuchnią, może lepiej to będzie wyglądało.


@Murasame: Nie wiem jaka jest odległość między kanapą a stołem, ale koleżanka ma tak zorganizowane, że na wysokości stołu jest murek na jakieś 1,6 metra na którym wisi TV (a po ru stronie szafki / blat).

Tylko ona dużo nie ogląda
@Murasame: Proponuję zamiast stołu zrobić wyspę i do niej dosunąć kanapę, tak jak tutaj:
https://www.homify.pl/zdjecie/417487/linear-kitchen-by-harvey-jones

W miejscu, gdzie teraz jest kanapa dać TV. Biurko może być tam, gdzie jest i może być narożne (wtedy będziesz miał sporo miejsca na monitory).

Aby biurko ładnie komponowało się z resztą, trzeba je mądrze skomponować z płytkimi regałami (ok. 30 cm głębokości - taki Kallax typowy), wiszącymi szafkami i półkami - najlepiej, by meble wokół
@Murasame: Zobacz, jak tu udało się ładnie połączyć zabudowę biurka z zabudową TV:
https://pin.it/156Anec
https://pin.it/2eTMaM0

W coś takiego bym celowała - będzie estetycznie i praktycznie, bo będziesz miał też miejsce na książki i jakieś inne biurowe barbetle (głośniki, drukarkę), jak będziesz miał regały.

Biurko narożne to też według mnie bardzo dobra opcja w Twoim wypadku, choćby miało być na zamówienie, bo dzięki temu dasz radę mieć duży blat, który nie będzie