Wpis z mikrobloga

Prawie rok temu wrzuciłem wpis na temat własnej “platformy” do dzielenia się górskimi (choć nie tylko) wycieczkami. Po wielu przesiedzianych weekendach i wieczorach udało mi się opublikować pierwszą wersję, która dostępna jest tutaj.

Żeby dodawać swoje trasy wystarczy założyć konto (wymagany wyłącznie email, jedyne wiadomości które będą przychodzić to linki potrzebne do zalogowania), napisać kilka zdań, wrzucić zdjęcia i podpiąć mapkę. Po kilku minutach od publikacji wpis powinien się pojawić na stronie.

Z założenia wszystko miało być proste, ale jako że to projekt głównie poszerzający moją wiedzę, to zdecydowałem się na dość nietypowe rozwiązania, co wydłużyło prace. Po drodze oczywiście wyskoczyła masa nieprzewidzianych rzeczy, ale najważniejsze że nie jest to kolejny projekt schowany do szuflady.

Jeżeli macie jakieś pomysły albo widzicie jakieś błędy to dajcie znać w komentarzu albo na pw.

Jeszcze raz zapraszam i wołam osoby, które chciały z takiej stronki skorzystać:
@Hellvis, @Or3z, @underthinking, @maros167, @zdzisiek-bula, @bkzaza, @kmi3c

#gory #turystyka #webdev
  • 9
@tufanad: W złym wątku poszło ;)
Fajna beta. Dodałbym atrybuty do tras, które wyświetlane by były na liście (szybkie info), na stronie trasy oraz pozwalały na filtrowanie, np.:
- szacunkowa długość trasy: km
- szacunkowy czas przejścia: godzin
- lokalizacja wybierana z listy, np.: Beskid Mały, Biebrzański Park Narodowy, Bieszczady itd. które umożliwią grupowanie i szybki filtr w interesującym nas rejonie.
- średnia ocena użytkowników x/5 *****
@Jare_K: Pomysł z dodatkowymi danymi na kafelkach/pełnej stronie bardzo mi się podoba. Myślę że wprowadzę to w pierwszej kolejności razem z obsługą mapy.cz. Filtrowanie może później, ewentualnie na dobry start osobne podstrony z trasami wyłącznie dla konkretnego pasma. Dzięki!
@tufanad: Brawa za chęci. Wygląda fajnie!

- https://gdzieisc.pl/@kmi3c coś nie działa mi strona/profil usera. - Ok widze, że wali 404 do momentu publikacji pierwszego wpisu.
- zmieniłbym restrykcje co do wymiarów dodawanego zdjęcia na jakiś cropper i wymagał jedynie proporcji.

Z takim pierdółek, które ja lubię dodawać, bawić się to:
- gravatar dla profilu usera?
- dark mode ?
@kmi3c: Dzięki za pomysły i uwagi ;)

- Z tą 404 na profilu po założeniu konta to błąd, będzie poprawiony tak żeby widok się wygenerował zaraz po rejestracji.
- nie chciałbym zdejmować ograniczenia na wymiary, szczególnie że nie są jakoś wyśrubowane. Tutaj sprawa rozgrywa się o widok wpisu - jeżeli ktoś wgra mniejsze zdjęcie to będę musiał je rozciągnąć żeby układ strony został zachowany, a to będzie brzydko wyglądać. Mimo wszystko
@kmi3c: Pozwoliłem sobie cofnąć twój wpis do wersji roboczej, bo widziałem tam trochę "lorem ipsumów" ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Nie przemyślałem tutaj do końca sprawy, bo opublikowany wpis powinien pojawić się na stronie autora, a dopiero po weryfikacji przejść na stronę główną.
@tufanad: Jasna sprawa. ()
Tak sobię teraz myślę czy nie przydałby sie jakiś podgląd wpisu i nie pamiętam czy jest opcja zeby samemu cofnąć swój wpis?
@kmi3c: Jeszcze nie ma takiego przycisku (ale będzie), jedyne co można zrobić to usunąć wpis całkowicie. Podgląd może w przyszłości, panel jest zupełnie osobną aplikacją więc wygenerowanie podglądu wpisu nie jest takie proste.