Wpis z mikrobloga

Rozstrzygnijmy to raz na zawsze. Które miasto najlepsze do życia w Polsce i dlaczego nie jest to Poznań? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #pdk #warszawa #poznan #wroclaw #lublin #szczecin #gdansk #krakow #bialystok #katowice

Które miasto najlepsze?

  • Wrocław 14.1% (88)
  • Gdańsk 15.9% (99)
  • Warszawa 10.3% (64)
  • Poznań 14.0% (87)
  • Kraków 10.1% (63)
  • Szczecin 6.7% (42)
  • Katowice 6.7% (42)
  • Lublin 5.8% (36)
  • Białystok 10.8% (67)
  • Inne 5.6% (35)

Oddanych głosów: 623

  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@shelby0153: ankieta z nie napiszę czego. W jednym mieście jest dobry rynek pracy ogółem, w innym w danej branży w trzecim w ogóle, ale za to może jest cisza i dużo mniejsze korki. Może komunikacja miejska, może czyste powietrze, może niedaleka odległość od gór, morza czy jeziora. Dla różnych preferencji będą to zupełnie różne odpowiedzi
@tasak: no wiec po zsumowaniu wszystkich tych aspektów które jest najlepsze Teoim zdaniem? moim skromnym zdaniem Wrocław (oczywiście zbiorkom słaby, ale jako całość miasto jest ok)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shelby0153: moim zdaniem trzeba byłoby pomieszkać minimum pół roku w każdym z tych miast, żeby wyrobić sobie bardzo ogólnikowe wyobrażenie. Na dłużej jestem związany tylko z Poznaniem i na jakiej podstawie miałbym ocenić pozostałe miasta, po kilkudniowym pobycie lub po moich wyobrażeniach i stereotypach? Wiem, że to tylko luźna ankieta, ale mimo wszystko zbyt szeroka
@shelby0153: Jeśli masz dobrą pracę i zawód z tych co znam to Szczecin. Idealne połączenie slow life z wielkością miasta + aspekty przyrodnicze. Jeśli nie to Warszawa. Wszystkie Poznanie, Trójmiasta, Krakowy i Wrocławie to najgorszy możliwy wybór bo mają już wady największych miast, ale jednocześnie nie oferują aż takich jakościowo zalet. Jeśli już musimy się godzić na te wady (korki, koszty życia, zgiełk, smog) to już lepiej żyć w Warszawie gdzie