Wpis z mikrobloga

Mirki z #niemcy i #emigracja, pracuje/pracował ktoś przez agencje mg solutions i może powiedzieć jak wygląda u nich robota? Bo mają dużo pozytywnych opini i niby wygląda legitnie, ale w sumie to #!$%@? wie czy oni sami ich sobie nie piszą XD
Also jak wygląda sprawa z dojazdem u nich? Bo jestem przegrywem #!$%@?ą i nie mam prawka, a z tego co widzę to na każdym projekcie wymagają samochodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
Będę wdzięczny za jakieś opinie i protipy, bo chce sie w końcu wyrwać z tego #!$%@?łka nawet do gównoroboty za 1400 ojro na początek
  • 32
Gdzie nie zobaczę ogłoszenia o pracę w Niemczech, za jakies 1500 euro netto miesięcznie to wszędzie komentarze, że za tyle Polak to się z łóżka nie rusza XD w dodatku zazwyczaj jest darmowe zakwaterowanie i to nie w barakach tylko w pokojach dwuosobowych, można nawet t 200 euro dopłacić do jednoosobowego, to ile trzeba zarabiać na tym zachodzie żeby to sie opłacało??
@Marek1991:

Myślałem, że czasy pracy za 1400 euro już dawny minęły

Nadal lepiej się żyje za 1400€ w Niemczech niż za 3000zł w Polsce, więc dlaczego nie?
Przecież nie musi całe życie pracować za 1400€. Pojedzie, popracuje przez dajmy na to rok, w tym czasie podszkoli niemiecki, zrobi jakiś kurs i wskoczy na luzie na 2000€.
gównoroboty za 1400 ojro na początek

agencja


@Uciekinier_z_Polski: życzę powodzenia bo będzie ci bardzo potrzebne XD kolejny co żyje mitami na temat Niemiec i myśli że 1400 jeszcze bez żadnych umiejętności i języka to w gównorobocie dają każdemu XD jak ci agencja łaskawie przeleje 1000€ to będzie bardzo dobrze w twoim przypadku
Gdzie nie zobaczę ogłoszenia o pracę w Niemczech, za jakies 1500 euro netto miesięcznie to wszędzie komentarze, że za tyle Polak to się z łóżka nie rusza XD w dodatku zazwyczaj jest darmowe zakwaterowanie i to nie w barakach tylko w pokojach dwuosobowych, można nawet t 200 euro dopłacić do jednoosobowego, to ile trzeba zarabiać na tym zachodzie żeby to sie opłacało??


@gendzi: Te wszystkie grupy to jeden wielki rak. Większość
@gendzi: Już wspominałem co myśle o tych ludziach. Bzdury jakie tam wypisują to jedno, ich życie to drugie. Mieszkam od lat w pewnym miejscu, znam stawki w okolicach jak i wielu Polaków tu pracujących.

jesr w DE kilka agencji


Jeżeli Niemiec na podobnym stanowisku zarabia przy tej samej klasie podatkowej załóżmy 1500€ netto to Polak pod agencją nie dostanie więcej niż 1100€. Agencje każdemu obiecują złote góry. Potem jest płacz i
@Janusz_z_Rivii: Mowie o fachu, jezyku i kwalifikacjach. Co nie zmienia faktu ze potrafie zarobic wiecej niz moj majster. Uwzgledniajac fakt ze wynajmuje troche drozej, bo nie na stale - to i tak wychodzi wiecej niz niemiec na podobnym stanowisku albo podobnie.