Wpis z mikrobloga

@bodziodestruktor: przecież nie wysyłam.

Mam problem, że instytucja publiczna jawnie zatrudnia ludzi do poniżania.

Jak dziwkę zatrudnię żeby jej napluć na twarz w domu to nic komu do tego ale jak zrobię to na ulicy to ci to nie będzie przeszkadzać? Dziwny z ciebie koleś xD
@red_button: Byłam kelnerkę całe studia, do obowiązków należało też czyszczenia kibla, mycie okien, polerowanie sztućców, rozdawanie ulotek, sprzątanie wymiocin po małych gościach, którym się ulało, czasem nawet gotowanie prostych posiłków, a raz czy dwa pomagałam kierowcy rozwozić żarcie. Serio myślisz, że jakiejkolwiek kelnerce będzie uwłaczać otwarcie komuś drzwi? xD Jak myślisz, że kelnerka jedyne co robi to odbiera zamówienia to może pora się obudzić.


@pianinka: Myśłałem, że to jest jak
Ale tutaj to brzmi bardziej jak obsługa jednej rodziny.


@red_button: Ale wiesz, że do mieszkań się również zatrudnia panie do sprzątania? O jakim poniżaniu tutaj mówimy? Sama taką panią zatrudniam, oprócz sprzątania jeszcze gotuje, prasuje i zmienia pościel, naprawdę aż takim szokiem by było, gdybym zapłaciła jej również za otworzenie drzwi gościom albo podanie im jedzenia? Jest podana lista obowiązków, nikt w ciemno do tej pracy nie idzie. Czy chodzi o
@pianinka: Ale gdzie ja napisałem że to poniżanie. Po prostu jest ściemnianie w ofercie. To nie jest oferta na kelnerkę tylko do służby domowej. Ale widać państwo ambasadorowie się tego wstydzą i nie chcą przyznać że ktoś będzie po nich kible mył. Może są z partii lewicowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bodziodestruktor: wiem jak wygląda świat ty zaś nie wiesz jak wygląda wyolbrzymiona metafora.

Jeżeli dorosłość polega na tym, żeby komuśnjak frajer drzwi otwierać i dawać się w ten sposób poniżać to ja podziękuję. Do śmierci mi pewnie jakieś 40 lat zostało także może do tego czasu przełknę swoją dumę i nawet swoje dzieci nauczę, żeby się na pazia wprawiały albo innych tak traktowały.
@DiscoKhan:

No faktycznie szokujące, że jak ktoś jest zabiegany i ma hajs, to woli opłacić pracownika do wpuszczania gości, kurierów i listonoszy, masz rację, równie dobrze mógłby mu napluć w twarz xD

Osoba 1: Zamieszcza ogłoszenie o pracę z dokładnie rozpisaną listą obowiązków.
Osoba 2: Znajduje ogłoszenie, podobają jej się warunki, zatrudnia się jako pomoc domowa w rodzinie ambasadora, bo otworzenie drzwi gościom to żadna praca, a i tak brzmi to
Pobierz
źródło: comment_1631005398AQfkEPHi5DBYCpyrqu7509.jpg
@missGuided: na pewno, przy obwiązkach wymienia się włożenie i przekręcenie klucza w drzwiach wejściowych.

Wcale nie będzie tak, że jak przyjdzie wpływowy gość to taki "kelner" będzie miał zachowywać się jak dziewiętnastowieczny lokaj wobec swojego pana.

@bodziodestruktor: dzięki za konkretne uzewnętrznienie się dlaczego tak myślisz.

Jeżeli nie masz nic do napisania i chcesz kogoś obrazić to w celu zaoszczędzenia czasu większość osób krótko to streszcze do: "ty #!$%@?" zamiast bawić
@DiscoKhan: #!$%@? gosciu aplikujesz czy nie? XD jak nie to wez juz skoncz swoje dywagacje, bo sie osmieszasz. Praca jak kazda inna, zakres obowiazkow wyraznie podany a ty sie przysapales o otwieranie drzwi bo wzbudza to w tobie poczucie ponizenia. Idz sie leczyc.

Przypominam, ze niektorzy wynajmuja opiekunki osob starszych, ktore w obowiazku maja m.in. podcieranie dupy, tylko #!$%@? nie zejdz teraz na zawal po tej informacji xD
@Prusti: daj namiar do swojego psychiatry, będę wiedział którego mam unikać xD

Chyba wszystkich moich odpowiedzi nie przeczytałeś jeżeli myślisz, że mi przeszkadza pomoc osobom niedołężnym poza utarte granice.
@bodziodestruktor: nie, ja nie rżnę głupa.

Czeksm po prostu na zwięzłe i satysfakcjonujące wytłumaczenie czemu moja logika jesr kompletnie z dupy.

Jak dotąd najczęstsze wytłumaczenie to: "co ciebie to interesuje" bądź od kobiet "podoba mi się robienie bezużytecznych rzeczy za takie pieniądze".

Ja jestem utylitarystą także czekam na wytłumaczenie w takim tonie, co pożytecznego z tego wynika. Wiem co złego, nauka ludzi robienia zbędnych rzeczy bez powodu i pokazywanie kolejnym pokoleniom,