Wpis z mikrobloga

no nie miał żadnego spadku, jedynie działkę miał

Starzy mu nie pomogli bo też nie mieli jak

No wiadomo że coś tam się znali i miał znajomości wiele jak to na wsi ale i tak


@Yokoetneivvis: no to tak jak pisałem ludzie kiedyś więcej pracowali po prostu szedł do roboty rano wracał i jechał na budowe łopatą fundamenty kopać i może z rodziny ktoś jeszcze mu pomagał, a działka teraz to
dla mnie to jakaś abstrakcja totalna postawić dom samemu, i nie mówię tu o pieniądzach nawet

#!$%@? akcja


@Yokoetneivvis: to są ludzie o trochę innej mentalności niż my inaczej wychowani bardziej pewni siebie. Też pewnie twój ojciec nie wszystko sam robił tylko miał jakieś ekipy wynajęte, znajomych rodzinę i to co umiał zrobić sam to pewnie zrobił.

Tu masz niżej most wybudowany z kamienia przez jednego gościa w polsce. Gość budował
Pobierz P.....1 - > dla mnie to jakaś abstrakcja totalna postawić dom samemu, i nie mówię tu ...
źródło: comment_1630948738cX6b3jyJ3rB0MFIiCeta2Y.jpg
@Yokoetneivvis: Postawiłem dom, sam, kosztował łącznie 150 tyś. Zacząłem w 2012 a skończyłem w 2017. Żadnych kredytów tylko wypłata moja i żony. Teraz ledwo starcza nam na bieżące opłaty i życie, nic nie jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Jak tak dalej pójdzie to czeka nas bieda z nędzą. Chciałbym powiedzieć tutaj: dziękuję pan pis, aby tak dalej.
Da się tylko trzeba chcieć. Dużo motywacji trzeba mieć.


@nophp: Motywacja to jedno, ale efekty to drugie... Dziadkowie mojego niebieskiego dom budowli z pomocą jakichś Mietków budowlańców i efekt jest taki, że np. kable były poprowadzone w randomowych i nietypowych miejscach, co po kilkunastu latach mocno utrudnia remonty...

Tak więc to, że dom stoi, to jeszcze nie znaczy, że został zbudowany porządnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yokoetneivvis: A ile lat budował? Jakby budować dom 10 czy 15 lat to też można to zrobić bez kredytu, jeśli ma się głowę na karku i nie zarabia się minimalnej... Tylko kto chce się pieprzyć z budową 15 lat, kiedy to jeszcze zwiększa koszta? Większość ludzi nie chce, i dlatego biorą kredyty, nawet gdyby dali radę w 10 lat zbudować dom bez kredytu.
Kiedyś kredyty hipoteczne nie były dostępne, to się