Wpis z mikrobloga

W naszej kulturze utarł się schemat Jezusa jako faceta w długich włosach, o jasnej karnacji. Ale może dla wielu katoli będzie to szokiem, Jezus nie był Polakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie był też biały.
Brytyjski naukowiec Richard Smith, ekspert w dziedzinie sądowej rekonstrukcji twarzy odtworzył twarz Jezusa.
Bazując na wyglądzie z tamtego okresu w tamtym regionie, wychodzi na to, że Jezus wyglądał zdecydowanie bardziej tak, jak na zdjęciu poniżej.
Bo po prostu tak tam wyglądają ludzie. Nawet sama Biblia jasno mówi, że Jezus wyglądem nie wyróżniał się spośród tłumu.
I teraz zobaczcie na ten dysonans poznawczy takiego typowego katola prawaka, jakby jezus okazał mu się w tej formie xD i takie wewnętrzne rozdarcie "uklęknąć i błagać o przebaczenie czy mu przy&*dolić" xD
#polityka #bekazprawakow #bekazkatoli
Pobierz
źródło: comment_1630856300HwuhJJvqEeRRarU9XJW2Jc.jpg
  • 25
I teraz zobaczcie na ten dysonans poznawczy takiego typowego katola prawaka, jakby jezus okazał mu się w tej formie xD i takie wewnętrzne rozdarcie "uklęknąć i błagać o przebaczenie czy mu przy&*dolić" xD


@Filippa: Dobrze, ze nie jestem wierzący i nie muszę przed nikim klękać czy to przed zombie Żydem czy to przed zombie cyganem XD
@Wachatron: nie pal głupa, chodzi o to, ze istniał sobie gość, którego dzisiaj zwiemy Jezus, dowodzący sektą chrześcijańską w tamtych czasach. Małą i gówno znaczącą, ale istniejącą. Mówią o tym kronikarze historyczni z tamtych lat, którym ufamy w wielu innych sprawach.
nie pal głupa


@iAmTS: ok... cokolwiek

Małą i gówno znaczącą, ale istniejącą


@iAmTS: Przepych Watykanu + 2000 lat historii pokazuje jak mało znaczącą... no chyba że Jesus i sekta wcale nie istniała, tylko została wymyślona w celu przejęcia kontoli nad wieloma państwami poprzez rządy dusz ¯\_(ツ)_/¯

Zresztą, nie mam problemu z cudzą wiarą, więc nie przeszkadza mi że wierzysz w Jezusa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iAmTS: Z tym że biblijny Jezus to nie ten sam, co do którego są historyczne poszlaki że MÓGŁ istnieć. Biblijny Jezus nie może istnieć bez tych wszystkich bajkowych czarów marów opisanych w biblii.
A z obecnym stanem wiedzy pisanie, że historyczny Jezus na pewno istniał, albo na pewno nie istniał jest po prostu głupie i sprzeczne z nauką.