Wpis z mikrobloga

@reakwon: jak to jest z tymi luzami? Co 20k a słyszałem nawet ze co 100k w benzynie. W Aso nigdy nic nie mówili przy wymianie oleju a jeżdżę co roku do nich
@Yudep:
W zależności jaki interwał pierwszy nastąpi (niektóre moim zdaniem powinny skrócone):
Co Rok lub 20kkm Olej z filtrem;
Co 3 lata płyn hamulcowy bez względu na interwał kilometrowy oraz w zbiorniczku sprzęgła jeśli auto posiada manualną skrzynię ;
Co 40kkm luzy i filtr powietrza bez względu na interwał kilometrowy;
Co 40kkm filtr kabinowy lub 2 lata jeśli auto jest w taki wyposażone;
Co 80kkm lub 5 lat olej w automacie,
@Yudep: olej co dychę z płukanka, coś dobrego, amsoil albo inny motul, parametry zgodnie z instrukcja. Ja leje do swojego amsoil 5w30 z płukanka liqui moly. Wcześniej lali shella i niebo a ziemia w pracy silnika, spalaniu, czystości oleju przy zlewce. Obecnie 290kkm. Obecnie dolewam pół litra na 10kkm a mam dość ciężką nogę. Przypomnę przebieg: 290kkm. Accord VIII

Zawory co 10-15-20kkm jeśli LPG
Bez LPG 25-35-40kkm

Jak częściej niż co
@Yudep: do tego co już było napisane ja bym kontrolował rurki od chłodnicy i sama chłodnice, w jednej hondzie przy 130kkm zerdzewiala mi opaska na rurce i wyciekł czy płyn, w innej przy 160kkm zrobiły się dziury na chłodnicy, a w hondach widać tylko wskaźnik temperatury oleju, nie dostajesz żadnych dźwiękowych ostrzeżeń i słyszałem ze ludzie dopiero się zatrzymują jak dymi spod maski, tylko ze wtedy to już większe koszta