Wpis z mikrobloga

@bartosz325: to zakręć wszystko, dobrze wywietrz kuchnię, a potem odkręć pokrętło od jednego palnika i zapal w tym palniku gaz.
Nie wiem, czy ten model ma zapalarki w palnikach (zwykle uruchamiane wciśnięciem pokrętła, obstawiam że już ma) czy trzeba w ogóle klasycznie zapałką albo zapalniczką do kuchenek.
Jak jest zapalarka to będą strzelać iskry pod grzybkami palników
@printf: nie no mireczku, jak postawisz pusty garnek na gazie albo kuchence elektrycznej to też mu się najpierw głównie dno zagrzeje. Już myślałem ze na indukcji w jakiś magiczny sposób grzeje się sama potrawa z pominięciem garnka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@printf: no nie całkiem, mireczku, mam kilka garnków emaliowanych plus czajnik gdzie nie ma żadnego elementu grzejącego, bo grzeje się sam materiał. Indukcja zagrzeje wszystko co tylko jest ferromagnetyczne. Dlatego można kupić podstawki na indukcję, które zagrzeją np. w pełni aluminiową patelnię czy kawiarkę.
Ale pisanie że garnki na indukcji się nie nagrzewają to trochę jednak przesada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pek0s: nawet jak się #!$%@? to ściągasz palniki, psikasz powierzchnię wsyzstkiego jakimś płynem do tłuszczu i zostawiasz na parę minut, ścierasz ręcznikiem papierowym i jest umyta, czas faktycznego mycia może 3 min.
Ale tak, ideałem by byla kuchenka gazowa, która bylaby do umycia jeszcze prostsza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pek0s: palniki i kratkę można raz na dłuższy czas albo tylko przetrzeć, ja z indukcji nie umiem korzystać i nie wiem czy umiałbym się kiedykolwiek przyzwyczaić, stąd moja niechęć
Teściowie taka kupili z 3 lata temu od miłych panów co gaz wykryli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie fajne te chłopaki, przyszli, wykryli, zadziałali i sprzedali. Kij ze się #!$%@? co 5 minut ;)