Wpis z mikrobloga

@Girl_Debord: Tacy jak ty w ZSRR również myśleli i wierzyli, że socjalizm i komunizm tak działa. Potem ci co byli najsilniejsi i u władzy postanowili, że utworzą gułagi i takich jak ty pozbawią wszystkich prawi i nakażą #!$%@?ć do końca życia.
W Archipelagu Gułag była scena jak w wiezieniu siedzieli socjaliści, którzy wspominali jak to za CARA siedzieli w czterech w jednej celi. Jak już nastał ten ich wspaniały system równości
@wykopiwniczanin: to, ze roboty nie sa magiczna pigulka i po pierwsze wymagaja nakladow finansowych, zeby je zbudowac, ludzi o odpowiednich kwalifikacjach (chyba nie myslisz, ze lewicujaca julka zbuduje ci fabryke do produkcji zywnosci dla calego swiata), pracy przy utrzymaniu tego systemu, czesci na wymiane. To wszystko nie spada z nieba. Jak ktos wierzy w takie piredoly to niech idzie na automatyke i robotyke czy pokrewne kierunki i naprawia swiat, zamiast studiowac
@wykopiwniczanin: no skoro kapitalizm nas nie potrafi uwolnic od pracy fizycznej to komunizmowi napewno sie to uda ( ͡° ͜ʖ ͡°) pytanie za 100 punktow, kto bedzie chcial sie uczyc 10 lat, zeby budowac maszyny skoro moze sie uczyc 2 lata i miec to samo jako fryzjer ( ͡° ͜ʖ ͡°) i pytanie za milion, jaka bedzie jakosc nauczania, skoro nikomu nie bedzie
@progressive: ja mam w dupie komunizm, jedyne co mnie obchodzi to automatyzacja pracy. Oczywiście że ktoś musi te maszyny konfigurować i naprawiać, ale ten wasz kult niewolniczej pracy człowieka to jakieś #!$%@?.

Z czasem ludzie będą wykonywać coraz mniej pracy (wraz z postępem technologii), musicie się z tym pogodzić, niewolnicy.