Wpis z mikrobloga

Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szur szur, należy sprywatyzować!!! Zobaczcie jak świetnie działa prywatna służba zdrowia w Lux Medzie polegająca na wypisywaniu recept na kaszelek i ból gardełka...

Tymczasem prywatna służba zdrowia w USA:

- ludzie umierają na ulicy i w poczekalniach,
- wolą wzywać ubera zamiast karetki,
- prywatne ubezpieczalnie wywindowały ceny usług i leków do takich poziomów, że np. cena insuliny wynosi kilkaset dolarów,
- poważna choroba często kończy się bankructwem, rozpadem rodziny i bezdomnością chorego.

Kuce: ugabuga, to nie jest prawdziwy kapitalizm! W naszym magicznym kapitalizmie by tak nie było, pokładam pełną wiarę w krula i jego nieocenione doświadczenie w sprawowaniu władzy w postaci przeżycia 70 lat ze spadku po mamusi i przegrywania praktycznie wszystkich wyborów...

#sluzbazdrowia #koronawirus #bekazprawakow #bekazkorwina #konfederacja #zdrowie #antykapitalizm
źródło: comment_1630574557NOXAWkDaT7f8VDd8vj9Dl5.jpg
  • 62
@Prusti:
Napiszę dla potomności:

Dzieje się to w losowych momentach, chociaż częściej jak jest okres wiosna-lato niż jesień-zima.
Zaczyna się od tego, że coś zaczyna zaburzać pole widzenia, u mnie jest to mała niby przezroczysta plamka w prawym-górnym rogu pola widzenia i jest ona widoczna nawet po zamknięciu powiek XD

Ta kropka sprawia wrażenie jakby ktoś polał benzynę na asfalt - jest przezroczysta ale mieni się na otaczające nas kolory.

Kropka
@Lubie_Budyn To podobnie jak u mnie, u mnie jeszcze mrowienie, dretwienie, tunelowe widzenie, czasami problemy ze znalezeniem slow czy czytaniem. Mega triggerem jest kreatyna, wiec mozliwe ze ma to zwiazek z odwodnieniem. Juz chyba rok nie mialem wiec git. Pewnie niezle byles obsrany za pierwszym razem co? Obrazek wyglada znajomo?

@Prusti obczaj jeszcze klastrowy bol glowy, aura to tylko szereg zaburzen poprzedzajacy bol glowy, ktory akurat gorszy jest przy migrenach bez aury
źródło: comment_1630595632inhV62bhPGQn1ZQHc3JkX4.jpg
Amerykańska służba zdrowia to patologia. Nie działa tam wolny rynek w większości przypadków (tam gdzie działa np: laserowa korekcja oka czy boobjob ceny są niskie).

Nie możesz pójść do szpitala i zapytać ile kosztuje operacja, tylko idziesz, robisz ją, a później Twój ubezpieczyciel negocjuje cenę i mówi Ci ile pokryje a ile masz zapłacić. Firmy medyczne mogą windować ceny do woli.

Operacje prywatne w polskich szpitalach też są (relatywnie) tanie, bo masz
@pharmaz0ne: Jakby obrócić w pionie to bardzo znajomo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierwszy raz akurat mi wypadł w pracy i powiedziałem koleżance z projektu, że przestaję widzieć, a ona że spoko, że też tak kiedyś miała i jej przeszło po godzinie. Każdy kolejny raz to już chill, bo wiem że mam wolne przez najbliższą godzinę
@karol_kb: CENA PAKIETU:

12 900 ZŁ

lub od 487 zł w programie Mediraty*

* rata jest symulacją i nie stanowi oferty handlowej.

ZAKRES PAKIETU
Wizyta kwalifikacyjna u lekarza ginekologa-położnika
USG po 38 tygodniu ciąży
Wizyta u anestezjologa oraz neonatologa
KTG raz w tygodniu na 4 tygodnie przed porodem oraz opracowanie planu porodu z położną
Poród cesarskie cięcie ze wskazań medycznych
Opieka dyżurującego personelu w trakcie porodu
Niefarmakologiczne oraz farmakologiczne metody łagodzenia
za kilkadziesiąt złotych miesięcznie da się to wszystko zorganizować w taki sposób a w NFZ płacąc ponad 300 miesięcznie


@artur7177: nie, nie da. Pakiet ubezpieczenia obejmujący wszystko co w NFZ kosztuje pomiędzy 5,3 a 18tyś zł miesięcznie w zależności od wieku, stanu zdrowia, przebytych chorób, markerów nowotworowych, wagi, wykonywanego zawodu.
Dodatkowo jak chorujesz na chorobę przewlekłą, wymagającą drogiego i długiego leczenia, a masz poniżej 60 lat, spotkasz się z odmową, bądź
@throwaway2137: Ale to niezupełnie tak działa, u nich jak np. szpital ci wystawi rachunek na 150,000 dolarów to ubezpieczalnia opłaca z tego np. 148,000 dolarów i wtedy tobie zostaje opłacić z własnej kieszeni zaledwie dwa tysiące, a całość tak naprawdę kosztuje może ze trzy tysiące, tylko że specjalnie tak windują te ceny dla ubezpieczalni, bo im to wychodzi na dobre kiedy na papierze widnieją jak największe sumy wypłacone przez nich za