Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto wyeliminował cukier z diety (głównie słodycze, cukier do kawy itp.) i widzi różnice na plus?

Zrobiłam sobie kiedyś post miesięczny i w zasadzie nie poczułam nic poza tęsknotą za słodkim :(
Mój problem polega na tym, ze jak pójdę w ciąg to 4 na 5 posiłków w ciągu dnia jem na słodko. Mam spadki energii w ciągu dnia i podejrzewam, ze to przez to, dlatego mentalnie przygotowuje się na powtórkę.

#dieta #zdroweodzywianie #chudnijzwykopem #mikrokoksy
  • 42
Mój problem polega na tym, ze jak pójdę w ciąg to 4 na 5 posiłków w ciągu dnia jem na słodko. Mam spadki energii w ciągu dnia i podejrzewam, ze to przez to, dlatego mentalnie przygotowuje się na powtórkę.


@shesellsseashells: A na normalnych węglach też tak masz czy tylko na nadmiarze prostych?
Nie wiem bo ciagle karmie się prostymi a jak było na miesięcznym poście to nie pamietam ¯\(ツ)/¯


@shesellsseashells: Przebadaj się czy Twój organizm sobie radzi z glukozą. Może potrzebujesz nie tylko diety niskowęglowodanowej ale tez leków, nie mówię ze to od razu cukrzyca, ale IO też utrudnia życia.
@shesellsseashells: jak byłem na redukcji to praktycznie wyleciały mi wszystkie słodkie przekąski ew. były to max 2 kostki czekolady nie częściej niż co drugi dzień (lub coś innego słodkiego w takiej drobnej ilości)

po kilku tygodniach pęd na słodycze znikł, na początku owszem, trzeba było walczyć ze sobą ale potem widać było, że "odwyk zadziałał"

teraz zmieniły mi się cele żywieniowe i już nie muszę się tak ograniczać ale umiar pozostał
@shesellsseashells: Juz pare lat temu zaczalem sprawdzac co ile ma cukru i zaczalm odrzucac jedzenie z wysoka zawartoscia cukru. Z czesm przerzucilem sie na keto. Nie jest to non stop keto, bardziej balansowanie na low carbie / keto, ale zdarzyl mi sie tez okres gdzie tylko cialem kalorie, a jadlem wszystko inne, a nawet taki, gdzie zarlem slodycze na kilogramy. Co zauwazam to, nie czuje sie taki ociezaly, mniejsze lub brak
@Catmmando: Taki efekt detoksu mi się marzy, żeby obniżyć ten próg słodkości. W tej chwili zjadam 3 lody magnum i dopiero mija chęć na słodkie () Zostaje niewiele z mojego zapotrzebowania i chodzę pół dnia głodna. Mam nadzieje, że dojdę do takiego etapy jaki wypracowałeś sobie Ty

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc i życzę smacznej kawusi i miłego dzionka